Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich liczy 150 km. Czy powstanie kolejny?

Fot. M. Zbrożek

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich od Pisza do Węgorzewa w linii prostej liczy 111 kilometrów. Oprócz szlaku głównego, wyznaczonych jest także 5 szlaków bocznych.

Razem to ponad 150 kilometrów drogi wodnej przygotowanej dla żeglarzy i wodniaków na Mazurach. Żeby ją przepłynąć i podziwiać piękno niezmąconej przyrody trzeba poświęcić co najmniej 2 tygodnie.

O planach powstania nowego szlaku – Wielkiej Pętli Mazurskiej, łączącej ze sobą  jeziora znajdujące się pomiędzy Niegocinem w Giżycku a jeziorem Śniardwy, opowie podczas czwartego dnia rejsu z Radiem Olsztyn Krzysztof Stachowski – kierownik Działu współpracy z użytkownikami wód.

Do słuchania  zapraszamy wszystkich planujących wybrać się na najpiękniejszy szlak żeglugowy w Polsce.  W ostatnim dniu rejsu Szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich powiemy o godzinach otwarcia śluz, zwolnieniu z opłat za śluzowanie, utrudnieniach na szlakach i remontach.

Na relacje z rejsu zaprasza Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Białymstoku.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Fot. M. Zbrożek

Guzianka II to krótszy czas śluzowania. Jakie ulepszenia czekają na żeglarzy na Mazurach?

Co czeka żeglarzy na północnej części Szlaku Wielkich Jezior Mazurskich?

Otwieramy sezon żeglarski na Mazurach! Wszystkim wodniakom życzymy pomyślnych wiatrów!

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mazury, jeziora, Wielkie Jeziora Mazurskie, żeglowanie, szlak wodny
Ełcka Kolej Wąskotorowa wznawia przejazdy

To jedyny tego typu zabytkowy środek transportu na Mazurach. W poprzednich sezonach wąskotorówka przewoziła nawet 20 tys. pasażerów. W maju i czerwcu regularne przejazdy zabytkowych składów...

Zamknij
RadioOlsztynTV