Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoły w Elblągu coraz bardziej popularne wśród młodzieży przyjezdnej

Fot. Fotolia.com

Rośnie zainteresowanie uczniów z regionu szkołami w Elblągu. Dotyczy to zarówno szkół podstawowych, jaki i tych kształcących młodzież. Coraz bardziej popularne staje się szkolnictwo zawodowe, co potwierdzają także tegoroczne nabory do placówek w Elblągu.

W Zespole Szkół Techniczno – Informatycznych ponad 30% nowych uczniów to młodzież przyjezdna – tłumaczy dyrektor szkoły Mariola Witomska. W planie były cztery klasy pierwsze, powstało ich pięć.

Tylko do klas pierwszych przyjęliśmy 600 osób mieszkających poza Elblągiem – dodaje Małgorzata Sowicka, dyrektor departamentu edukacji i sportu w elbląskim Ratuszu. W tym roku naukę w szkołach wszystkich typów podjęło ponad 17 tysięcy uczniów.

Przypomnijmy, od września do szkół i na zajęcia mogą dojeżdżać taniej, bo wprowadzona została obniżka cen biletów szkolnych i studenckich. Dotyczy to również młodzieży dojeżdżającej do Elbląga.

Posłuchaj relacji Miry Stankiewicz

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, uczniowie, podstawówka
Polska skorzysta z unijnych dotacji na owoce, warzywa i mleko w szkołach

Ponad 25 milionów euro z unijnego budżetu otrzyma Polska na owoce, warzywa i mleko w szkołach. Wraz z nowym rokiem szkolnym powraca unijny program wsparcia. Polska...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV