Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoły w Elblągu będą pracować według nowych zasad. W czasie pandemii obowiązuje kilka trybów prowadzenia zajęć

Fot. Fotolia.com

Elbląskie szkoły przygotowują się do nowego roku szkolnego. Ten w związku z panującą pandemią będzie wyglądał inaczej niż poprzednie.

Przygotowania elbląskich szkół na przyjęcie uczniów opierają się na wytycznych Ministerstwa Edukacji i Głównego Inspektora Sanitarnego. W czasie pandemii szkoły będą pracowały według nowych zasad. W I Liceum Ogólnokształcącym w Elblągu wprowadzone zostały trzy tryby prowadzenia zajęć: zielony, żółty i czerwony.

Tryb zielony oznacza, że wszyscy uczniowie chodzą do szkoły. Każda klasa zajęcia będzie miała w jednym gabinecie.

Tryb żółty to nauczanie mieszane. Uczniowie przychodzą do szkoły naprzemiennie. Ci, którzy danego dnia są w domu łączą się zdalnie poprzez platformę cyfrową i kamerę, która znajduje się w gabinecie lekcyjnym.

Tryb czerwony – to nauczanie zdalne dla wszystkich uczniów.

Wprowadzanie trybów będzie uzależnione od skali zagrożenia epidemicznego w szkole i wytycznych sanepidu. W czasie przerw uczniowie są zobowiązani do noszenia maseczek, a posiłki będą mogli jeść tylko w wyznaczanych do tego miejscach. Dodatkowo I Liceum Ogólnokształcące w Elblągu zmieniło godziny pracy, tak by uczniowie nie dojeżdżali na zajęcia w szczycie komunikacyjnym.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

Fot. A.Pastuszka

Fot. A.Pastuszka

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Elbląg, szkoła, nauka, edukacja, koronawirus
Grzegorz Adamowicz: Elbląskie struktury szybko nawiązały współpracę z Gdańskiem

Gościem Porannych Pytań z Elbląga był Grzegorz Adamowicz, przewodniczący Zarządu Regionu Elbląg NSZZ Solidarność. Tematem rozmowy było 40-lecie podpisania porozumień sierpniowych oraz kształtowanie się struktur Solidarności...

Zamknij
RadioOlsztynTV