Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Szkoły przygotowują się do akcji szczepień. Punkty będą gotowe już na początku września

fot. Przemysław Getka

Szkoły przygotowują się do prowadzenia akcji szczepień wśród uczniów w swoich placówkach. Od czerwca trwają rozmowy na ten temat z dyrektorami szkół, o takich możliwościach będą także informowani rodzice.

Warto jednak nie czekać do rozpoczęcia roku szkolnego ze szczepieniami – podkreślał w rozmowie z Radiem Olsztyn zastępca wojewódzkiego kuratora oświaty w Olsztynie Wojciech Cybulski.

Ta  akcja jest już na zaawansowanym poziomie i myślę, że wszyscy chętni, którzy będą chcieli być zaszczepieni, będą mogli się zaszczepić tuż na początku września. Jeśli będzie odpowiednia liczba chętnych, to takie punkty szczepień powstaną w szkołach, a więc dzieci nie będą musiały się przemieszczać. Mam apel do rodziców, żeby nie czekać do września, w ramach Narodowego Programu Szczepień można to robić wcześniej.

00:00 / 00:00

W ramach Narodowego Programu Szczepień, możliwe jest szczepienie dzieci od 12 roku życia. Obecnie w grupie wiekowej 12-18 lat podano 900 tys. dawek szczepionki, a grupa ta liczy 2,2 mln osób.

Interdyscyplinarny zespół doradczy ds. COVID-19 Polskiej Akademii Nauk w swoim ostatnim stanowisku także apeluje, by szczepić dzieci przed rozpoczęciem roku szkolnego. Postuluje też, by niezaszczepieni nauczyciele i personel szkoły byli odsunięci od bezpośredniego funkcjonowania w szkole w czasie nasilenia pandemii.

Autor: A. Skrago
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w szkoła, szczepienia, Wojciech Cybulski, koronawirus, COVID-19
Przedsiębiorcy prowadzący sklepiki szkolne otrzymają pomoc. Dostaną świadczenia postojowe i zwolnienia ze składek

Sklepiki szkolne, które poniosły straty z powodu obostrzeń związanych z pandemią COVID19 otrzymają pomoc. Przedsiębiorcy mogą liczyć na świadczenie postojowe i zwolnienie z opłacania składek. Wsparcie...

Zamknij
RadioOlsztynTV