Szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg pokonali Warmię Energę Olsztyn w finale wojewódzkiego Pucharu Polski

Piłkarze ręczni Mebli Wójcik Elbląg wygrali z Warmią Energą Olsztyn 27:25 (14:10) w finale wojewódzkiego Pucharu Polski.

Meblarze prowadzili przez całe spotkanie, jednak olsztynianie ambitnie gonili przeciwnika. Na 10 minut przed końcem przegrywali tylko 21:22. Ostatecznie po twardej i emocjonującej końcówce, podopieczni Grzegorza Czapli pokonali Warmię dwoma bramkami – 27:25. Najwięcej bramek dla Mebli Wójcik zdobył Damian Spychalski – dziewięć goli, z kolei w drużynie Warmiaków najskuteczniejszy był Marcin Malewski z sześcioma trafieniami.

Meble Wójcik Elbląg w nagrodę awansowali do rozgrywek centralnych.

Redakcja: A. Dybcio

Więcej w Puchar Polski, Meble Wójcik Elbląg
Stomil Olsztyn odpada w 1/16 Pucharu Polski

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali na wyjeździe 2:3 z Wigrami Suwałki i odpadli z Pucharu Polski. Dla olsztynian gole strzelili Michał Góral (11 minuta) i Remigiusz Szywacz...