Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

„Sytuacja się poprawia”. Do dyspozycji pacjentów jest jeszcze kilkaset łóżek covidowych i kilkadziesiąt respiratorów

Na Warmii i Mazurach z dostępnych 1529 łóżek covidowych 939 jest zajętych. Ze 186 respiratorów dla pacjentów z COVID-19 zajętych jest 116 urządzeń.

Najświeższe dane podały po południu służby wojewody warmińsko-mazurskiego. Wolnych pozostaje 590 łóżek covidowych. Obłożenie na łóżkach covidowych wynosi 61 procent. Do dyspozycji pacjentów pozostaje także 70 respiratorów. Pacjenci z COVID zajmują 62 procent tych specjalistycznych urządzeń.

Jeśli chodzi o sytuację w szpitalach, to ona się wciąż poprawia. Notujemy spadki zakażeń, patrząc tydzień do tygodnia. W ubiegłym tygodniu odnotowano 3 254 zakażenia w regionie, dwa tygodnie wcześniej były 4 784 nowe zakażenia, a trzy tygodnie wcześniej 6 153 zakażenia. To spadki o 32 procent i o 22 procent

– ocenił rzecznik wojewody Krzysztof Guzek.

Dziś pula łóżek w szpitalu tymczasowym w Szczytnie zwiększyła się o kolejnych 30. 10 z nich wyposażonych jest w respiratory. Lecznica dysponuje obecnie setką łóżek.

Ministerstwo Zdrowia podało dziś, że na Warmii i Mazurach przybyło 490 zakażonych, 19 osób zmarło.

 

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za A. Libudzka (PAP)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w respirator, koronawirus, COVID-19
Rozpoczynają się szczepienia młodszych roczników

Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk poinformował, że od wczoraj na szczepienia przeciwko COVID-19 zarejestrowało się ponad 550 tysięcy osób. Jak mówił, po pewnym spowolnieniu świątecznym dynamika...

Zamknij
RadioOlsztynTV