Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sypią się wysokie mandaty za łamanie przepisów drogowych. Płacą kierowcy i rowerzyści

Fot. policja

Nowy taryfikator z dużo wyższymi karami finansowymi, ma być straszakiem dla piratów drogowych. Jak pokazują policyjne statystyki, nadal wielu kierowców jeździ niebezpiecznie.

Tylko w ciągu minionej doby mandat w wysokości 2,5 tysiąca złotych dostał rowerzysta z Elbląga, który jechał po pijanemu. Kierowca samochodu w takim przypadku może dodatkowo stracić swój pojazd, albo zapłacić grzywnę równą jego wartości.

W Jedwabnie, wysoki mandat zapłacił 66-latek z Gdyni, który jechał mercedesem bez ważnych badań technicznych. Wpadł podczas kontroli drogowej. Jak informuje starszy sierżant Izabela Cyganiuk z Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie, za brak aktualnego przeglądu technicznego, mężczyzna zapłacił zgodnie z nowym taryfikatorem 1,5 tysiąca złotych.

00:00 / 00:00

W Mrągowie mandat w wysokości tysiąca złotych dostał kierowca, który wyprzedzał inny samochód na skrzyżowaniu, a w Kętrzynie podobną karę zapłacił pirat drogowy za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Przypominamy, że od nowego roku za przekroczenie prędkości o 30 km/h można zapłacić 800 złotych kary, a o ponad 70 km/h już 2,5 tysiąca złotych. Częstym wykroczeniem jest także nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu i wyprzedzanie na przejściach dla pieszych. Mandat w takiej sytuacji wynosi 1,5 tysiąca złotych.

Fot. Policja

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mandat, kary, pamdaty
Piraci zatrzymani przez specjalną grupę speed. Rekordzista miał na liczniku prawie 200 km/h

Mundurowi wchodzący w skład specjalnej grupy speed, ukarali kilku kierowców wysokimi mandatami. Najczęstszym przewinieniem było znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości. Jak wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV