Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Piraci zatrzymani przez specjalną grupę speed. Rekordzista miał na liczniku prawie 200 km/h

Mundurowi wchodzący w skład specjalnej grupy speed, ukarali kilku kierowców wysokimi mandatami. Najczęstszym przewinieniem było znaczne przekroczenie dozwolonej prędkości.

Jak wyjaśnia Jakub Sawicki z zespołu prasowego elbląskiej policji, kierujący zlekceważyli podstawowe zasady bezpieczeństwa na drodze i wielokrotnie przekroczyli dozwoloną prędkość.

Najwyższym mandatem w wysokości 2 tysięcy złotych został ukarany 26-latek, który rozpędził samochód do 189 kilometrów na godzinę. Kolejnym nieodpowiedzialnym kierowcą był 48-latek, który na obwodnicy Pasłęka jechał skodą z prędkością 174 kilometrów na godzinę za co zapłacił mandat w wysokości 1500 złotych.

00:00 / 00:00

Każdy z zatrzymanych dostał również punkty karne. Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się ostatni kierowca, który nie dość, że jechał dużo za szybko to stwarzał poważne zagrożenie w ruchu drogowym.

39-latek prowadził mercedesa z prędkością 197 kilometrów na godzinę, co więcej mrugał światłami innym kierowcom, żeby zjeżdżali z drogi, nie trzymał się prawej strony jezdni. W aucie były zużyte opony, każda z nich z innego kompletu, przednia szyba była pęknięta, nie było też na niej naklejki z numerem rejestracyjnym

– dodaje Jakub Sawicki

00:00 / 00:00

W tym przypadku policjanci uznali, że sam mandat może nie wystarczyć, dlatego sprawę skierowali do sądu.

 

Autor: J. Sulecki
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, kierowca, pirat, mandat, prędkość, droga do szkoły
Ostrzelał budynek kompleksu sportowego. 41-latek nie wie dlaczego to zrobił

Zarzut uszkodzenia mienia usłyszał mieszkaniec gminy Gołdap, który strzelał z wiatrówki niszcząc budynek miejskiego kompleksu sportowego. Straty oszacowano na ponad tysiąc złotych. Nocą oficer dyżurny otrzymał...

Zamknij
RadioOlsztynTV