Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 28 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Synoptyk IMGW: w nocy do Polski wkroczy zima z intensywnymi opadami śniegu

fot. Przemysław Getka

W sobotę do końca dnia będzie pochmurno z opadami deszczu, deszczu ze śniegiem i śniegu. Jak powiedział Michał Ogrodnik, synoptyk IMGW-PIB, w nocy do kraju wkroczy zima z intensywnymi opadami śniegu. Punktowo może spaść do 30 cm białego puchu.

W dzień zachmurzenie całkowite i duże na przeważającym obszarze kraju. Jedynie na północy więcej przejaśnień i miejscami możliwe są rozpogodzenia. Na południowym wschodzie miejscami możliwe są opady deszczu lub mżawki, które lokalnie będą marznące i mogą spowodować gołoledź. Na pozostałym obszarze spadnie deszcz ze śniegiem lub śnieg. Temperatura od minus 2 na Suwalszczyźnie i północy kraju, około zera w centrum, do plus 2 na południu. Po południu temperatura zacznie spadać. Wiatr słaby, na ogół północny i północno-wschodni

– powiedział Michał Ogrodnik.

W nocy zachmurzenie będzie całkowite lub duże. Najwięcej rozpogodzeń spodziewane jest na północy kraju. Opady śniegu o charakterze ciągły w południowej i centralnej Polsce. Słabe opady śniegu możliwe także na Pomorzu. Najwięcej śniegu spadnie na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i Małopolsce.

W Małopolsce tej nocy prognozowany jest przyrost pokrywy śnieżnej od 10 do 15 cm śniegu, w woj. świętokrzyskim około 10, na Lubelszczyźnie w północnej połowie regionu do 12 cm świeżego śniegu, natomiast w południowej części regionu, punktowo do 20 cm. Na Podkarpaciu może spaść do 30 cm śniegu. Na pojezierzach pomorskich możliwe są mgły osadzające szadź.

Dzisiejsza noc w województwie warmińsko-mazurskim będzie już zdecydowanie zimniejsza niż poprzednie. Następne dni będą mroźne i śnieżne szczególnie na wschodzie – zapowiada dyżurna synoptyk w biurze prognoz meteo w Białymstoku Karolina Kierklo.

00:00 / 00:00

Temperatura minimalna od około minus 9 stopni Celsjusza na Kaszubach, minus 7 w rejonie Elbląga, minus 5 na Suwalszczyźnie, w centrum około minus 3, na południu około minus 2. Wiatr na południu będzie umiarkowany, okresami porywisty. Na pozostałym obszarze kraju słaby, z kierunku północnego i północno-wschodniego. Na południowo-wschodniej części kraju, wiatr w połączeniu z opadami śniegu może spowodować, że warunki jazdy pod drogach będą trudne.

Autor: M. Szczepanik (PAP)/B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w zima, mróz
Mgła wstrzymała tramwaje w Elblągu

Piątkowa pogoda zaskoczyła elbląskich motorniczych i pasażerów komunikacji miejskiej. Wszystko za sprawą gęstej mgły oraz ujemnych temperatur, które na kilkadziesiąt minut unieruchomiły niektóre tramwaje - tłumaczy...

Zamknij
RadioOlsztynTV