Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 7 °C pogoda dziś
JUTRO: 9 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świętuj 67. urodziny u Rodziny Radia Olsztyn! Razem ze Słuchaczami oglądaliśmy film „Legiony”

Rozpoczął się Tydzień z kulturą Radia Olsztyn. Od wtorku do piątku spotykamy się z naszymi Słuchaczami w różnych placówkach kulturalnych podczas wydarzeń, na które rozdawaliśmy bilety. Ważną częścią tygodnia będzie sadzenie drzew w Nadleśnictwie Kudypy.

We wtorek po południu byliśmy z Wami w olsztyńskim kinie Helios podczas projekcji filmu „Legiony” w reżyserii Dariusza Gajewskiego. Opowiada on o młodych ludziach zaangażowanych w walkę o niepodległą Polskę. Gościem specjalnym był Tomasz Łysiak – scenarzysta i pomysłodawca tej polskiej superprodukcji. Wydarzenie to na antenie Radia Olsztyn relacjonowali Monika Szczygło i Łukasz Adamski.

Fot. Ł. Sadlak

Czwartek i piątek to dni, w których posadzimy 670 drzew z okazji 67. urodzin (zero dodaliśmy gratis 😉 ) i spotkamy się w dwóch teatrach. W czwartek wyjedziemy w 4 strony naszego województwa, aby rozdać 370 sadzonek sosny. Będziemy w Dobrym Mieście, Lidzbarku Warmińskim, Szczytnie, Nidzicy, Biskupcu i Ostródzie. Tego samego dnia o godzinie 17 zapraszamy najmłodszych Słuchaczy do Olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl „Amelka, Bóbr i Król na dachu”. Relacje od godziny 16 przeprowadzi Monika Szczygło.

W piątek wraz z uczniami Szkoły Podstawowej numer 14 w Olsztynie wkopiemy w Nadleśnictwie Kudypy 300 drzewek. Każde będzie miało imienną karteczkę z informacją, kto i w jakim celu je zasadził. Po skończonej pracy odsłonimy tablicę upamiętniającą to wydarzenie. O godzinie 20 dorośli Słuchacze obejrzą w Teatrze Jaracza w Olsztynie spektakl „Tożsamość Wila” Teatru Ludowego z Krakowa. Będzie on częścią Festiwalu Demoludy. Studio teatralne od godziny 19 poprowadzi Agnieszka Lipczyńska.

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. Ł. Sadlak

Fot. P. Getka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, urodziny, sadzenie drzew, video
M. Pampuch (KO): Z programu partii rządzącej wynika, że dojdzie do centralizacji państwa. W. Kossakowski (PiS): To oderwanie od rzeczywistości

13 października wybierzemy 460 posłów na Sejm i 100 senatorów. O kampanii wyborczej w Porannych pytaniach Radia Olsztyn rozmawiali Mirosław Pampuch z Koalicji Obywatelskiej oraz Wojciech Kossakowski...

Zamknij
RadioOlsztynTV