Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

M. Pampuch (KO): Z programu partii rządzącej wynika, że dojdzie do centralizacji państwa. W. Kossakowski (PiS): To oderwanie od rzeczywistości

13 października wybierzemy 460 posłów na Sejm i 100 senatorów. O kampanii wyborczej w Porannych pytaniach Radia Olsztyn rozmawiali Mirosław Pampuch z Koalicji Obywatelskiej oraz Wojciech Kossakowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Mirosław Pampuch oskarżał Wojciecha Kossakowskiego: – Wprowadziliście podatek denny. Poseł Pampuch twierdził, że podatek ogranicza rozwój turystyki w regionie:

Ten podatek jest bardzo istotny, ponieważ jest płacony przez osoby, które posiadają mariny. Pod nimi znajduje się grunt, który wcześniej nie był opodatkowany, zaś w tej chwili jest. To utrudnienie rozwoju turystycznego Warmii i Mazur.

Poseł Wojciech Kossakowski z PiS przekonywał, że wprowadzenie podatku było koniecznością wynikającą z naszej obecności w Unii Europejskiej:

Wody Polskie to nowo powstała instytucja. Byli zmuszeni do takiego działania, ponieważ do tego zobligowało ich prawo unijne. Ostatecznie udało się zmniejszyć opłaty, a na przykład pomosty specjalne dla straży pożarnej nie są objęte opłatą.

Politycy odnieśli się także do trwającej kampanii wyborczej oraz wtorkowej debaty w Telewizji Polskiej.

Ciekawie byłoby, gdyby prezes Kaczyński odważył się stanąć do debaty z panią Kidawą-Błońską, ponieważ ona jest kandydatką na premiera. Z zapowiedzi programowych PiS wynika, że następna kadencja to przede wszystkim centralizacja państwa – partia będzie nam zaraz zaglądała do łóżek oraz kształtowała, co mamy robić w życiu

– zwrócił uwagę Mirosław Pampuch.

Jestem zdziwiony tym, co mówi pan poseł. Jest to oderwane od rzeczywistości. Kiedy jeżdżę po terenie i spotykam się z mieszkańcami, to czuję pozytywny odbiór. Jesteśmy chwaleni za nasze reformy, m.in. za 500+, 300+. Ludzie trzymają za nas kciuki. Cieszy mnie to i liczę, że podczas kampanii uda się przekonać jeszcze więcej osób

– podkreślił Wojciech Kossakowski.

Mirosław Pampuch jest kandydatem Koalicji Obywatelskiej w wyborach do Sejmu w okręgu olsztyńskim. W tym samych okręgu z listy PiS staruje w wyborach także poseł Wojciech Kossakowski.

Posłuchaj rozmowy Krzysztofa Kaszubskiego z Wojciechem Kossakowskim i Mirosławem Pampuchem

 

Autor: K. Kaszubski
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w debata, Mirosław Pampuch, video, wybory parlamentarne, Wojciech Kossakowski
Obejrzyj debatę kandydatów w wyborach do Sejmu (okręg nr 35) i Senatu (okręgi nr 86 i 87)

13 października wybierzemy posłów do Sejmu i Senatu. Przygotowaliśmy cykl debat z udziałem kandydatów startujących z Warmii i Mazur. Za nami kolejna z nich, dla kandydatów...

Zamknij
RadioOlsztynTV