Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Święto muzyki w Barczewie. Do niedzieli potrwa Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Nowowiejskiego

Fot. Alicja Kulik

VIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego zainaugurował uroczysty koncert.

Do konkursu zakwalifikowało się dziewięć chórów z całej Polski i chór żeński Viva z Wilna. W piątek ich występy oceni czteroosobowe międzynarodowe jury. Laureatów poznany w sobotę. Dyrektorem artystycznym Festiwalu jest prof. Benedykt Błoński, który podkreśla, że festiwal to święto dla Barczewa, z uwagi na jego prestiżowy charakter:

00:00 / 00:00

Dla mieszkańców Barczewa festiwal jest świętem muzyki i przerywnikiem w szarej codzienności. Jak mówią, raz w roku mogą posłuchać chórów nie tylko z Polski, ale także z zagranicy.

00:00 / 00:00

Festiwal to nie tylko konkurs. W piątek w Muzeum Nowowiejskiego rozpocznie się konferencja naukowa pt. „Muzyka Warmii i Mazur”. Chóry wykonają pieśni Feliksa Nowowiejskiego m.in. w Świętej Lipce, Jezioranach, Dźwierzutach, Ramsowie, Giławach. Organizatorem imprezy jest Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich.

Fot. Alicja Kulik

Fot. Alicja Kulik

Fot. Alicja Kulik

 

Autor: A.Kulik
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Barczewo, chór, nowowiejski, chory
Danuta Zielonka: Ideą Festiwalu jest upamiętnienie postaci Feliksa Nowowiejskiego

Gościem w audycji SzakuneC jest Danuta Zielonka, Dyrektor Organizacyjny XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Chóralnej. Rozmawiamy o Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie. Festiwal...

Zamknij
RadioOlsztynTV