Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Święto Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie

Fot. UM Kętrzyn

W Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie odbyły się obchody 73. rocznicy szkolenia formacji granicznych w tym mieście oraz 15. rocznicy nadania placówce imienia żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza.

Gospodarzem uroczystości był komendant CSSG pułkownik Adam Pacuk – mówi rzecznik prasowy kętrzyńskiego centrum podporucznik Edward Milewski.

Komendant wręczył m.in. medale nadane przez prezydenta RP za długoletnią służbę, nagrody przyznane przez komendanta głównego SG oraz okolicznościowe statuetki związane z jubileuszem służby. Podczas apelu wyróżniono także słuchaczy szkolenia podstawowego.

00:00 / 00:00

W uroczystości uczestniczyli m.in. komendant Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej generał brygady Robert Inglot, przedstawiciele służb granicznych Estonii i Finlandii oraz reprezentanci władz rządowych i samorządowych.

Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie jest jednym z trzech ośrodków szkolenia strażników granicznych w Polsce. Realizowane są tu szkolenia i kursy m.in. z ochrony granicy państwowej, kontroli ruchu granicznego, fałszerstw dokumentów, pirotechniki i bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej.

Kętrzyńskie CSSG współpracuje z ośrodkami akademickimi, szkołami resortowymi i jednostkami służb granicznych m.in. Litwy, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Finlandii i Niemiec.

Fot. UM Kętrzyn

Fot. UM Kętrzyn

Fot. UM Kętrzyn

Autor: P. Karpiszen
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż graniczna
Nastolatek kierował traktorem, bo ojciec był pijany

W powiecie suwalskim pijany ojciec posadził za kierownicą traktora... 14-letniego syna. Ciągnik został zatrzymany przez patrol straży granicznej z Gołdapi. Strażnicy zwrócili uwagę na traktor wyjeżdżający...

Zamknij
RadioOlsztynTV