JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Świetny mecz Olimpii. Elblążanie lepsi od lidera z Radomia

Olimpia Elbląg – Radomiak Radom 2:1. Fot. Jacek Żukowski

Jeśli piłkarze z Elbląga będą grać tak jak w meczu z Radomiakiem to mają spore szansę na utrzymanie się na zapleczu I ligi. Żółto-biało-niebiescy pokonali przed własną publicznością lidera rozgrywek 2:1.

Już do przerwy Olimpia wygrywała 2:0 po bramkach Michała Fidziukiewicza i Jakuba Bojasa z rzutu karnego. Goście w całym spotkaniu odpowiedzieli jedynie jednym dobrym strzałem z rzutu wolnego. Meik Karwot w 62. minucie zdobył bramkę kontaktową ze stałego fragmentu gry.

W drugiej części spotkania gospodarze mądrze się bronili i w rezultacie „dowieźli” do końca korzystny rezultat.

Adam Nocoń – szkoleniowiec Olimpii – podkreślił, że jego drużyna pokazała, że jego zespół zrobi wszystko by się utrzymać w II lidze.

00:00 / 00:00

Trenerowi Radomiaka Radom w trakcie pierwszej połowy „puściły nerwy”. Za niesportowe zachowanie i opuszczenie strefy dla sztabu szkoleniowego został odesłany przez sędziego na trybuny. Co ciekawe, już po spotkaniu trener Dariusz Banasiak szybko ochłonął… na spokojnie i z pokorą ocenił grę swojego zespołu.

Piłkarze Olimpii walcząc o każdą piłkę zostawili serce i zdrowie na boisku… i to dosłownie. W ostatnich sekundach meczu Krzysztof Zaremba walczył o piłkę przy linii bocznej. Zawodnik został kopnięty w nos i zalał się krwią. Faulujący Damian Jakubik zobaczył dwa żółte kartoniki za faul i niesportowe zachowanie, a w konsekwencji sędzia pokazał mu czerwoną kartkę. Pomocnik Olimpii będzie musiał przejść badania. Wszystko wskazuje na to, że nie będzie mógł zagrać w kolejnym spotkaniu.

Dzięki wygranej z Radomiakiem Olimpia Elbląg uciekła z ostatniej pozycji w tabeli. Ma na swoim koncie 20 punktów i jeszcze dwa zaległe mecze do rozegrania.

……………………

Olimpia Elbląg – Radomiak Radom 2:1 (2:0)
1:0 – Michał Fidziukiewicz (32′), 2:0 – Jakub Bojas (44′-k), 2:1 – Meik Karwot (62′)
Olimpia: Sebastian Madejski – Wojciech Jurek, Tomasz Lewandowski, Michał Markowski, Michał Balewski – Krzysztof Zaremba, Bartosz Nowicki (78′ Kacper Korkliniewski), Michał Kuczałek, Michał Ressel (82′ Ołeksij Prytulak), Jakub Bojas – Michał Fidziukiewicz (87′ Cezary Demianiuk).