Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Świadome wprowadzenie w błąd czy niekompetentni prawnicy? Wojewoda zabrał głos ws. opłat za parkowanie


Olsztyńska Rada Miasta naruszyła zasady równości wobec prawa i sprawiedliwości społecznej – przekonywał w Porannych pytaniach Radia Olsztyn wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

Wojewoda tłumaczył, dlaczego unieważnił część uchwały dotyczącej stawek w strefie płatnego parkowania, która różnicowała opłaty za parkowanie w mieście:

Również jestem mieszkańcem Olsztyna i w moim interesie są jak najlepsze warunki życia w mieście. Nie można jednak robić tego wbrew polskiemu prawu. Zachęcam pana prezydenta, aby wspólnie pochylić się nad problemem, jak wprowadzić takie przepisy. Olsztynianie powinni czuć satysfakcję z tego, że są mieszkańcami miasta oraz mieć z tego określone korzyści. W kontekście tej sprawy widzę dwie możliwości: albo pan prezydent świadomie chciał wprowadzić w błąd mieszkańców Olsztyna i zwalić winę na wojewodę, albo ma niekompetentnych prawników.

Gość Porannych pytań odniósł się również do przemieszczenia dowództwa 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej. Od tego roku Dywizja stacjonuje w Olsztynie. Co to oznacza dla stolicy Warmii i Mazur?

Ci, którzy pamiętają obecność wojska w Olsztynie wiedzą, że wiążą się z tym określone korzyści gospodarcze m.in nowe miejsca pracy. Trzeba na to również spojrzeć z perspektywy naszego bezpieczeństwa. To ważna decyzja również w kontekście umacniania wschodniej flanki NATO

– komentował Artur Chojecki

Posłuchaj rozmowy z wojewodą Arturem Chojeckim. 

00:00 / 00:00

fot. Przemysław Getka

 

Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, prawo, Artur Chojecki, video, strefa płatnego parkowania, płatne parkowanie
Strefa płatnego parkowania w Olsztynie. Po decyzji wojewody miasto zapowiada kolejne kroki

Wojewoda warmińsko-mazurski uchylił część uchwały rady miasta Olsztyna dotyczącą ulg dla mieszkańców w strefie płatnego parkowania. Wojewoda nie pozwolił, by zameldowani w Olsztynie płacili mniej, niż...

Zamknij
RadioOlsztynTV