Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Super Dziwne Historie w elbląskim muzeum. Jaką funkcję pełniły bajki podczas II Wojny Światowej?

Fot. muzeum.elblag.pl

Spędzając wakacje w Elblągu warto odwiedzić muzeum, gdzie odbywają się spotkania w ramach cyklu Super Dziwne Historie. To seria opowieści dotyczących mało znanych, ale niezwykle ciekawych tematów.

Jedno z nich poświęcony było filmom animowanym. Bajki od zawsze cieszyły się sporą popularnością. Podczas II wojny światowej były jednym z elementów walki propagandowej. Nie były to jednak filmy dla dzieci. Realizowane były głównie na potrzeby wojska. Najwięcej tego typu kreskówek powstało w Stanach Zjednoczonych.

Spotkanie na temat kreskówek z czasów II wojny światowej odbyło się w ramach wakacji w muzeum. Super Dziwnych Historii w elbląskim muzeum będzie można posłuchać także w sierpniu. Najbliższe spotkanie odbędzie się 2 sierpnia i poświęcone będzie skarbom elbląskich monet ukrytych pod ziemią.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w muzeum, bajki, Super Dziwne Historie
W Sztynorcie ruszyły prace konserwatorskie. Po wyremontowaniu pałacu znajdzie się tu muzeum szlachty wschodniopruskiej

W najbardziej znanym wschodniopruskim pałacu  zostaną poddane renowacji polichromowane belki stropowe , ścienne polichromie oraz malowidła alegoryczne. Przewodniczący Polsko-Niemieckiej Fundacji Ochrony Zabytków Wojciech Wrzecionkowski poinformował w...

Zamknij
RadioOlsztynTV