Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukcesy zawodników z regionu w międzynarodowych mistrzostwach Polski w bojerowej klasie DN

Fot. Polski Związek Żeglarski

Laura Banach i Tomasz Zakrzewski (oboje MKŻ Mikołajki) okazali się najlepsi w Krynicy Morskiej w międzynarodowych mistrzostwach Polski w bojerowej klasie DN. Na Zalewie Wiślanym ścigało się 60 zawodników z czterech krajów – także z Holandii, Szwecji i Węgier.

Dopiero za trzecim razem udało się zorganizować te regaty – najpierw miały się odbyć na Zalewie Zegrzyńskim, a następnie na jeziorze Jamno niedaleko Koszalina. W Krynicy Morskiej żeglarze lodowi rywalizowali w słabym wietrze i przez dwa dni zdołano rozegrać tylko cztery finałowe wyścigi.

Laura Banach, która pod koniec stycznia została na jeziorze Dargin mistrzynią Polski juniorek, wyprzedziła najlepszą zawodniczkę mistrzostw Europy sprzed dwóch lat Zuzannę Rybicką (CHKŻ Chojnice) i Weronikę Martynowską (OKŻ Olsztyn).

Z kolei za aktualnym mistrzem świata Łukaszem Zakrzewskim sklasyfikowani zostali triumfator czempionatu Starego Kontynentu z 2019 roku Jarosław Radzki (Warmia Olsztyn) oraz niezwykle utytułowany, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, a także znany sternik jachtowy i szkoleniowiec, niespełna 59-letni Karol Jabłoński (OKŻ).

 

Autor: PAP
Redakcja: K. Piasecka

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bojery
Żeglarze lodowi muszą być ostrożni podczas treningów. „Lód na jeziorach nie jest równomierny”

Polski Związek Żeglarski, Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe i policja zamieścili, w mediach społecznościowych, apel do żeglarzy lodowych. Apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy wchodzeniu na lód,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV