DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 4 °C pogoda jutro

Sukcesy szermierzy UKS Hajduczka Olsztyn w Pucharze Polski

Znakomity występ 17-letniej Anieli Kozłowskiej z UKS-u Hajduczek Olsztyn w rozegranym w Warszawie Pucharze Polski seniorów w szabli. Olsztynianka zajęła znakomite, 3. miejsce.

Rezultat zaskoczył jej rywalkę, ale także nią samą.

00:00 / 00:00

W półfinale Aniela Kozłowska musiała uznać wyższość drugiej szabli w Polsce Sylwii Matuszak (KKSZ Konin) 7:15.

Aniela Kozłowska Fot. UKS Hajduczek Olsztyn

Tymczasem w Koninie odbył się II Puchar Polski juniorów młodszych również w szabli. Po raz kolejny zakończył się sukcesem zawodników z Olsztyna – Krzysztof Dowgierd stanął na najwyższym stopniu podium, a Łukasz Kowalczyk wywalczył 5. miejsce.

To ważne dla mnie zwycięstwo, które przybliża mnie do wywalczenia kwalifikacji na mistrzostwa Europy i świat. Oczywiście wiem, kiedy i jakie popełniłem błędy, co nie umniejsza mojego zadowolenia, a raczej motywuje do dalszej pracy

– uważa Krzysztof Dowgierd.

Do Konina przyjechało w sumie 142 zawodników (70 dziewcząt i 74 chłopców). UKS Hajduczek Olsztyn reprezentowali: Antonina Dobies, Julia Mikulska-Bąk, Elżbieta Mejłun, Krzysztof Dogierd i Łukasz Kowalczyk.