Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukcesy i porażki w forBET IV Lidze. Za nami ostatnia kolejka

Za nami ostatnia kolejka forBET IV Ligi. Rozgrywki w cuglach wygrała Polonia Lidzbark Warmiński, która awansowała do ligi III.

W ostatnim meczu Poloniści rozbili DKS Dobre Miasto 4:0 i rozpoczęli zasłużone świętowanie. – A przecież początek sezonu nie wróżył niczego dobrego – przypomniał trener Daniel Wierzbowski.

To był dla nas ciężki sezon. Większość klubów szydziło z nas, że jesteśmy w strefie spadkowej, ale my na koniec pokazaliśmy, że jesteśmy mistrzem (…). Jako trener mogę być dumny, ze miałam taki zespół (…)

– dodał.

Olbrzymia radość także w Ełku, gdzie Mazur przegrywał z Granicą Kętrzyn 0:2 i był realnie zagrożony spadkiem. Podopieczni Patryka Gondka zabrali się jednak do pracy i wygrali 3:2, co pozwoliło im uniknąć baraży i rzutem na taśmę wydostać się na bezpieczną pozycję w tabeli. Szkoleniowiec odetchnął i teraz myśli już o walce w następnym sezonie.

Stresowaliśmy się meczem, ale wiedzieliśmy, że wszystko jest w naszych nogach (…). W końcu wielka euforia i radość kibiców (…) Teraz trzeba myśleć co zrobić, by klub funkcjonował na dobrym poziomie

– mówił.

Szansę na zajęcie drugiego miejsca na finiszu rozgrywek miała Mrągowia Mrągowo, ale wypuściła ją w ostatniej minucie meczu w Iławie i remisując 3:3. Bardzo żałował takiego obrotu sprawy trener Mrągowii Mariusz Niedziółka.

Chciałbym pogratulować drużynie gospodarzy determinacji i walki do końca (…). Chłopaki znali ciężar tej bramki (…). Pokazaliśmy jednak, że byliśmy solidnym zespołem

– powiedział.

Dumny ze swojego zespołu był natomiast szkoleniowiec Jezioraka Adam Boros.

Muszę pogratulować chłopakom woli walki (…). Bardzo nam zależało, by zostawić po sobie dobre wrażenie (…)

– mówił.

>>> Wyniki i tabela: www.90minut.pl/liga/1/liga13093.html

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Autor: M. Świniarski
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Mrągowia Mrągowo, Mazur Ełk
Piłkarska III i IV Liga na Warmii i Mazurach. WYNIKI

Zwycięstwa trzecioligowej Concordii Elbląg i czwartoligowego Znicza Białej Piskiej – to najciekawsze wyniki ligowców z Warmii i Mazur w miniony weekend. W Elblągu dobry występ odnotowała...

Zamknij
RadioOlsztynTV