Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 5 °C pogoda dziś
JUTRO: 7 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukcesy bojerowców z Warmii i Mazur w mistrzostwach Polski w klasie DN

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. www.karoljablonski.pl

Laura Banach i Tomasz Zakrzewski (oboje MKŻ Mikołajki) okazali się najlepsi w Krynicy Morskiej w międzynarodowych mistrzostwach Polski w bojerowej klasie DN.

Na Zalewie Wiślanym ścigało się 60 zawodników z czterech krajów – także z Holandii, Szwecji i Węgier. Dopiero za trzecim razem udało się zorganizować te regaty – najpierw miały się odbyć na Zalewie Zegrzyńskim, a następnie na jeziorze Jamno niedaleko Koszalina.

W Krynicy Morskiej żeglarze lodowi rywalizowali w słabym wietrze i przez dwa dni zdołano rozegrać tylko cztery finałowe wyścigi.

Tomasz Zakrzewski podkreślił, że ważne było podejście mentalne do tych zawodów:

00:00 / 00:00

Laura Banach, która pod koniec stycznia została na jeziorze Dargin mistrzynią Polski juniorek, wyprzedziła najlepszą zawodniczkę mistrzostw Europy sprzed dwóch lat Zuzannę Rybicką (CHKŻ Chojnice) i Weronikę Martynowską (OKŻ Olsztyn).

Z kolei za Tomaszem Zakrzewskim sklasyfikowani zostali triumfator czempionatu Starego Kontynentu z 2019 roku Jarosław Radzki (Warmia Olsztyn) oraz niezwykle utytułowany, wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy, a także sternik jachtowy i szkoleniowiec, niespełna 59-letni Karol Jabłoński z OKŻ Olsztyn.

 

Autor: M. Świniarski / PAP
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bojery, Warmia Olsztyn, OKŻ Olsztyn
Sukcesy zawodników z regionu w międzynarodowych mistrzostwach Polski w bojerowej klasie DN

Laura Banach i Tomasz Zakrzewski (oboje MKŻ Mikołajki) okazali się najlepsi w Krynicy Morskiej w międzynarodowych mistrzostwach Polski w bojerowej klasie DN. Na Zalewie Wiślanym ścigało...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV