Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sukces młodego ekonomisty! Pokonał ponad stu uczestników z całej Polski!

fot. Bartłomiej Sawka/Cinefoto.pl.

 

Mieszkaniec podolsztyńskigeo Różnowa, Piotr Ciepliński, wygrał XXX Olimpiadę Wiedzy Ekonomicznej. W centralnych zawodach, które odbyły się w Serocku, pokonał stu uczestników z całej Polski.

Łącznie w etapach szkolnym i okręgowym tej edycji wystartowało ponad 11.500 uczniów z niemal 800 szkół ponadginazjalnych w całym kraju. Piotr Ciepliński uczy się obecnie w Liceum Akademickim w Zespole Szkół UMK w Toruniu. Miejsce w pierwszej dziesiątce zdobył też uczeń I LO w Olsztynie, Mateusz Puczel.

– Poziom tegorocznej olimpiady był bardzo wysoki i wyrównany – powiedziała Polskiemu Radiu Olsztyn Katarzyna Szymańczuk z Komitetu Okręgowego OWE w Olsztynie. Po raz pierwszy w historii wszyscy, którzy przeszli do etapu centralnego zostali finalistami, czyli w części pisemnej zdobyli powyżej 30 procent.

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej jest organizowana przez Polskie Towarzystwo Ekonomiczne od 1987 roku na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. Jej celem jest sprawdzenie zdobytej wiedzy o współczesnej gospodarce, wspieranie rozwoju szczególnie uzdolnionych uczniów szkół ponadgimnazjalnych i samodzielnego myślenia.

Drugie miejsce zajęła Alicja Okapa z I Liceum Ogólnokształcącego im. S. Staszica w Lublinie. Na trzecim miejscu znalazł się Przemysław Karpisz z V Liceum Ogólnokształcącego im. A. Witkowskiego w Krakowie.

Laureat Piotr Ciepliński, fot. Bartłomiej Sawka/Cinefoto.pl.

Od lewej: Alicja Okapa (II miejsce), Piotr Ciepliński (I miejsce), Przemysław Karpisz (III miejsce).

 

(K.Kantor/Ł.Sadlak)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Różnowo, Piotr Ciepliński, Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej
Strategiczne porozumienie w sprawie wody dla gminy Dywity

Ponad 52 milionów złotych będzie kosztowała budowa wodociągu z Olsztyna do Dywit, Różnowa i Ługwałdu. Ponad połowa pieniędzy pochodzi z unijnego dofinansowania. Inwestycja rozpocznie się w...

Zamknij
RadioOlsztynTV