Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Studenci zapowiadają, że wyjdą w maju na ulice Olsztyna

Kortowiada 2014, fot. Łukasz Węglewski

Studenci nie składają broni i chcą, żeby w maju ulicami Olsztyna przeszła Parada Wydziałów, która otwiera Kortowiadę czyli juwenalia Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Rektor poinformował wczoraj (18.03.), że parady nie będzie, bo policja i ratusz nie chcą się na nią zgodzić. Powodem tego są utrudnienia związane z budową linii tramwajowej, a podczas przemarszu studentów trzeba by zamknąć tymczasowo kolejne ulice w centrum Olsztyna.

Jednak dzisiaj przewodniczący Rady Uczelnianej Samorządu Studenckiego spotkał się z prezydentem Piotrem Grzymowiczem. Paweł Stefanowicz zapowiada, że będą dalsze rozmowy w sprawie studenckiej parady. Prezydent obiecał, iż porozmawia z policją o tym, jak wytyczyć trasę parady, by nie sparaliżować ruchu w mieście

00:00 / 00:00

Niektórzy studenci UWM podkreślają, że nawet jeśli nie będzie oficjalnej parady, to i tak w maju wyjdą na ulice Olsztyna:

00:00 / 00:00

Parada Wydziałów od lat otwiera Kortowiadę, czyli największe juwenalia w Polsce. Sam przemarsz studentów także jest największym tego typu wydarzeniem w kraju. (mlewin/as)

Posłuchaj relacji Marka Lewińskiego:

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Kortowiada
Poznaliśmy jedną z gwiazd Kortowiady 2015

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski będzie jedną z gwiazd przyszłorocznej Kortowiady - juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Taką informację opublikowała dzisiaj Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego. Polski raper, freestyle'owiec,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV