Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy jedną z gwiazd Kortowiady 2015

Kortowiada 2014. Fot. Łukasz Węglewski

O.S.T.R., czyli Adam Ostrowski będzie jedną z gwiazd przyszłorocznej Kortowiady – juwenaliów Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Taką informację opublikowała dzisiaj Rada Uczelniana Samorządu Studenckiego.

Polski raper, freestyle’owiec, muzyk i kompozytor jest pierwszym artystą, o którym informują studenci. Kolejne gwiazdy Kortowiady poznamy w nadchodzących miesiącach.

Adam Ostrowski w 2006 roku otrzymał nagrodę Polskiego Radia BIS Biser w kategorii Najlepsza energia na koncercie. Jest także m.in. laureatem nagrody polskiego przemysłu fonograficznego. Trzy lata temu został sklasyfikowany na 4. miejscu listy 30 najlepszych polskich raperów według magazynu Machina.

W plebiscycie PROJUVENES, zorganizowanym przez Parlament Studentów Rzeczpospolitej Polskiej, Kortowiada zajęła pierwsze miejsce. Do konkursu zgłoszonych zostało ponad 40 juwenaliów z całej Polski. (mlew/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w UWM, juwenalia
Karp po żydowsku

Kacper Szczepański i Paweł Jończyński to studenci ostatniego roku Wydziału Nauki o Żywności na kierunku Gastronomia - Sztuka Kulinarna. Od kilku lat nasze województwo stawia na...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV