Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 9 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy z powiatu braniewskiego podsumowali pięcioletnią kadencję

Fot. J. Sulecki

Bezinteresowna pomoc ludziom oraz służba ojczyźnie to tradycje, których kontynuatorem jest Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP. Po raz piąty w Braniewie zebrał się jego powiatowy oddział.

O tym, w jakim celu odbyło się spotkanie i co się na nim wydarzyło, tłumaczył prezes zarządu powiatowego oddziału związku Tomasz Sielicki.

Jest to podsumowanie pięcioletniego okresu działalności prezydium oraz całego zarządu, jak również ruchu ochotniczego w powiecie braniewskim. Przygotowaliśmy statuetki, żeby wręczyć je zaproszonym gościom, natomiast są również wśród nas zasłużeni strażacy ochotnicy, których chcemy uhonorować toporkami oraz kordzikami strażackimi.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

W uroczystości wziął udział m.in. naczelnik Ochotniczej Straży Pożarnej w Jędrychowie Marek Łukasik, który wskazuje, z jakim problemem zmaga się jego jednostka.

Narastającym problemem jest to, że brak nam młodego narybku. To zależy jeszcze w jakim regionie oraz w których miejscowościach. Po prostu w tych mniejszych ludzie się wyludniają, młodzi idą szukać gdzie indziej pracy i tak to wygląda.

00:00 / 00:00

Ochotnicze Straże Pożarne użytkują obecnie około szesnaście i pół tysiąca strażnic, często wybudowanych własnymi siłami. Obok Państwowej Straży Pożarnej, jednostki OSP wchodzą w skład krajowego systemu ratownictwa.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażak, strażacy, zarząd, Ochotnicza Straż Pożarna
Nowy samochód dla strażaków-ochotników z Młynar

Ochotnicza straż pożarna w Młynarach dzięki finansowemu wsparciu otrzymała nowy samochód. O szczegółach zakupu burmistrz Młynar Renata Bednarczyk. To samochód transportowy służący do przewodu strażaków na...

Zamknij
RadioOlsztynTV