Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Strażacy ochotnicy z Marianki otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy

Fot. J. Sulecki

Strażacy z OSP w Mariance w gminie Pasłęk otrzymali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. To jeden z pięciu wozów, które trafią do powiatu elbląskiego.

– To w pełni wyposażony pojazd, dzięki któremu będziemy mogli nieść pomoc wszystkim tym, którzy będą jej potrzebowali – powiedział prezes ochotników Damian Pawłyk. – Jest to lekki samochód ratowniczo-gaśniczy w zabudowie z motopompą. Jest już praktycznie w pełni wyposażony i gotowy do akcji (…) – dodał.

Poseł PiS Andrzej Śliwka podkreślił, że w najbliższym czasie strażakom z naszego regionu przekazane zostaną kolejne samochody. – W Mariance takiego samochodu brakowało. Cieszę się, że jest to jeden z pięciu wozów, które trafią do powiatu elbląskiego oraz jeden z 31, które trafią do województwa warmińsko-mazurskiego – mówił poseł.

Zakup nowego samochodu o wartości prawie 400 tysięcy złotych był możliwy dzięki finansowemu wsparciu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie oraz z budżetu miasta i gminy Pasłęk.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: A. Niebojewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w strażacy, OSP, samochód ratowniczo-gaśniczy
Kolejna ofiara pożaru. W mieszkaniu strażacy znaleźli ciało mężczyzny

W pożarze, do którego doszło w kamienicy w Lidzbarku Warmińskim zginął mężczyzna. - Na miejscu pracował prokurator, który ustalał okoliczności i przyczyny tragedii - poinformował oficer...

Zamknij
RadioOlsztynTV