Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż Graniczna zatrzymała towary o wartości ponad 20 mln zł

Fot. W-MOSG

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili nielegalne towary o wartości ponad 20 mln zł. To wynik 9-miesięcznych działań.

Największą wartość zabezpieczonych towarów, bo prawie 13 mln zł, stanowiła krajanka tytoniowa. Zdeponowano ponad 3,2 mln sztuk nielegalnych papierosów o wartości 2,4 mln zł. W większości były to wyroby tytoniowe pochodzące z „lewych” fabryk oraz z białoruską akcyzą. Zatrzymano też narkotyki o czarnorynkowej wartości prawie 4,5 mln zł.

W pierwszych 9 miesiącach tego roku funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej rozbili 7 zorganizowanych grup przestępczych, zlikwidowali nielegalne fabryki papierosów, krajalnie tytoniu. Przejęli urządzenia i maszyny służące do produkcji papierosów.

Działania ukierunkowane na zwalczanie przemytu, zarówno na Warmii i Mazurach, jak i na terenie całego kraju doprowadziły do postawienia przed sądem 115 osób, w tym 51 liderów zorganizowanych grup przestępczych. Zarzuty usłyszały również 64 osoby przewożące, handlujące tytoniem i papierosami.

Posłuchaj relacji Beaty Gajlewskiej

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Fot. W-MOSG

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: A. Niebojewska

Wspólna akcja służb. Rozbiły gang, zlikwidowały fabrykę papierosów i 2 krajalnie tytoniu

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w SG, straż graniczna, podsumowanie, grupa przestępcza
Przybędzie funkcjonariuszy straży granicznej. Jest duże zainteresowanie służbą

Są dodatkowe etaty w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej. Szansę na założenie munduru w październiku miało 20 kandydatów, ale w związku z dużym zainteresowaniem, służbę może rozpocząć...

Zamknij
RadioOlsztynTV