Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Straż graniczna wykryła kolejne przypadki nielegalnego zatrudnienia cudzoziemców w regionie

7 tysięcy złotych grzywny to kara za nielegalne zatrudnianie 35 cudzoziemców w zakładzie produkcyjnym na terenie powiatu mrągowskiego. Do pracy skierowała ich firma pośrednicząca w zatrudnianiu obcokrajowców z powiatu lidzbarskiego.

Okazało się, że obywatel Mołdawii i 34 Ukraińców pracowało na innych warunkach niż określone to było w stosownych zezwoleniach czy oświadczeniach. Wykazała to kontrola straży granicznej. Karę zapłacił właściciel firmy pośredniczącej w zatrudnianiu.

W pierwszym półroczu tego roku funkcjonariusze straży granicznej przeprowadzili 67 podobnych kontroli, które ujawniły, że na Warmii i Mazurach pracowało nielegalnie ponad pół tysiąca cudzoziemców. W większości chodzi o obywateli Ukrainy, którzy najczęściej byli zatrudniani nielegalnie na budowach, w produkcji i gastronomii.

Zatrudniający ich pracodawcy zostali ukarani grzywnami na sumę ponad 66 tysięcy złotych.

Autor: W. Chromy za SG
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w cudzoziemcy, straż graniczna, nielegalna praca
Ponad pół tysiąca cudzoziemców pracowało nielegalnie. Gdzie najwięcej?

Funkcjonariusze z Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej przeprowadzili w regionie od początku roku 67 kontroli legalności zatrudnienia cudzoziemców. Skontrolowali w sumie 2 i pół tysiąca pracujących obcokrajowców....

Zamknij
RadioOlsztynTV