Stomil Olsztyn remisuje w starciu z Garbarnią Kraków

Stomil Olsztyn zremisował z Garbarnią Kraków 2:2. Bramki dla olsztyńskiego zespołu zdobyli Michał Karlikowski oraz Jakub Tecław.

W 11. minucie na prowadzenie wyszli goście, pierwszą bramkę w tym meczu zdobył Jakub Karbownik, który uderzył w dolny róg bramki strzeżonej przez Jakuba Mądrzyka. W 20. minucie drugą bramkę zdobyła Garbarnia, ale był spalony, więc gol nie został uznany. Trzy minut później rzut rożny miała „Duma Warmii”, po którym uderzenie oddał Shun Shibata, bramkarz Garbarni przy interwencji wybił piłkę do przodu, co próbował wykorzystać Piotr Kurbiel, ale nieskutecznie.

Dwie minuty później wrzutkę z prawej strony zamknął Michał Karlikowski, który strzałem po ziemi w dłuższy róg dał wyrównanie gospodarzom.

W 53. minucie Wojciech Słomka trafił z dystansu w słupek. Minutę później po centrze w pole karne piłkę do własnej bramki skierował Jakub Tecław i Garbarnia ponownie wyszła na prowadzenie.

Dalsza część meczu toczyła się głównie w środku pola. Obie strony kilkukrotnie wyprowadzały swoje ataki, ale nikt nie stworzył nimi poważnego zagrożenia. W 87. minucie w polu karnym faulowany był jeden z zawodników „Dumy Warmii” i arbiter wskazał na 11. metr. Do „jedenastki” podszedł Jakub Tecław i dał Stomilowi wyrównanie.

W środę derbowe spotkanie województwa warmińsko-mazurskiego. Stomil zagra na wyjeździe z Olimpią Elbląg.

Redakcja: A. Niebojewska za stomilolsztyn.com.pl

Więcej w piłka nożna, mecz, Stomil Olsztyn
Trzy punkty jadą do Elbląga

Olimpia Elbląg zdobyła pierwsze trzy punkty w bieżącym sezonie II ligi. Pogoń Siedlce - Olimpia Elbląg 0:1 Zwycięstwo żółto-biało-niebieskim zapewnił Aron Stasiak. W środę Olimpia na...