Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Statystyki i ciekawostki. W autobusach, szkołach i urzędach pojawią się policyjne plakaty

Fot. PAP/Darek Delmanowicz

W elbląskiej komunikacji miejskiej i niektórych szkołach oraz urzędach pojawią się plakaty z informacjami dotyczącymi bezpieczeństwa na drogach. Oprócz statystyk będzie na nich wiele ciekawostek. 

Plakaty zostały przygotowane przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Elblągu wspólnie z Zakładem Komunikacji Miejskiej i elbląskim WORD. Dowiadujemy się między innymi, że w ubiegłym roku elbląscy policjanci zatrzymali prawo jazdy 519 osobom, skontrolowali 234 nietrzeźwych kierowców, byli wzywani do 1330 zdarzeń drogowych.

Na plakatach zamieszczono także ciekawostki dotyczące tego, ile kilometrów przejechały autobusy komunikacji miejskiej i… ile razy w teorii okrążyły Ziemię oraz Polskę.

Plakaty jeszcze przed wakacjami zostaną rozwieszone w każdym elbląskim autobusie i tramwaju oraz w niektórych szkołach i urzędach.

Zależało nam, aby mieszkańcy zobaczyli te plakaty jeszcze przed wakacjami i mogli zapoznać się z danymi, które przemawiają do wyobraźni

– powiedział kom. Wiktor Kaczmarek z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Elblągu.

Mowa tu m.in. o tym, ile osób zostało rannych w wypadkach, których można było uniknąć.

Posłuchaj relacji Agaty Bruchwald

00:00 / 00:00

Autor: A. Bruchwald
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w policja, bezpieczeństwo, ruch drogowy
Uwierzyła fałszywemu pilotowi z Kanady. Straciła 150 tysięcy złotych

Ponad 150 tysięcy złotych straciła mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego. 41-latka dała się oszukać mężczyźnie, który podawał się za pilota z Kanady. Oszust korespondował z nią w mediach...

Zamknij
RadioOlsztynTV