Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 32 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Uwierzyła fałszywemu pilotowi z Kanady. Straciła 150 tysięcy złotych

Ponad 150 tysięcy złotych straciła mieszkanka Lidzbarka Warmińskiego. 41-latka dała się oszukać mężczyźnie, który podawał się za pilota z Kanady.

Oszust korespondował z nią w mediach społecznościowych przez pół roku. Gdy kobieta zaproponowała mu spotkanie w Polsce, poprosił żeby złożyła wniosek w jego liniach lotniczych, co miało mu umożliwić przylot. Natomiast rzekomy przedstawiciel linii zwrócił się do niej o uiszczenie konkretnej kwoty.

Jak poinformowała sierżant sztabowy Beata Szydłowska, oficer prasowy lidzbarskiej policji, kobieta wykonała kilkadziesiąt przelewów na łączną kwotę 153 tysięcy złotych, ale rzekomy pilot do niej nie przyleciał. Gdy 41-latka zorientowała się, że została oszukana, zgłosiła to policji.

W podobny sposób 30 tysięcy złotych straciła 66-latka z Olsztyna. Pieniądze wyłudził od niej oszust podający się za adwokata.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w pieniądze, policja, Lidzbark Warmiński, oszust, pilot, Kanada
Policja zatrzymała pijaną pracownicę szpitala

Prawie 2 promile alkoholu miała pracująca na jednym z oddziałów Szpitala Powiatowego w Działdowie 59-latka. Policjanci sprawdzają, czy naraziła przez to bezpieczeństwo pacjentów. O pracującej na...

Zamknij
RadioOlsztynTV