Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Startują lekkoatletyczne mistrzostwa Polski. Jak poradzą sobie zawodnicy z Warmii i Mazur?

Fot. Paweł Skraba

Ponad 400 lekkoatletów do niedzieli powalczy w Radomiu o medale mistrzostw Polski. Wśród nich – również kilkunastu zawodników z Warmii i Mazur z Konradem Bukowieckim na czele. Stawka jest ogromna, bo to również okazja do zdobycia przepustek na jesienne mistrzostwa świata w Dausze.

W Radomiu szykuje się wielki pojedynek w konkursie pchnięcia kulą, w którym wystąpią Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki – to w niedzielę, a w sobotę ci sami kulomioci rywalizować będą w Diamentowej Lidze w Paryżu. To ostatnie zawody przed finałami tej prestiżowej imprezy. Obsada jest bardzo silna, bo z dziewięciu zawodników, aż pięciu uzyskiwało w tym roku wyniki powyżej 22 m, w tym Michał Haratyk. Jednak również Konrad Bukowiecki jest w bardzo dobrej formie. Przypomnijmy, że ostatnio kulomiot AZS UWM Olsztyn podczas Memoriału Zygmunta Szelesta w Warszawie podbił rekord stadionu tamtejszej Akademii Wychowania Fizycznego. Pchnął na odległość 21 metrów i 33 centymetrów, a wcześniej zaliczył ostatnio bardzo udane starty w Uniwersjadzie i Młodzieżowych Mistrzostwach Europy.

Wróćmy jednak do Radomia i innych zawodników naszego regionu. O medale mistrzostw Polski powalczą m.in. Klaudia Maruszewska z AZS UWM Olsztyn w rzucie oszczepem, jej klubowy kolega Kacper Kozłowski w biegu na 400 m i 200 m oraz Dominik Smosarski (AZS UWM Olsztyn) na tym krótszym dystansie. W trójskoku nasz region reprezentuje Kacper Rudnik z Nowego Miasta Lubawskiego oraz Klaudia Nazarowicz z Sokoła Węgorzewo, która wystartuje również w skoku w dal. Zawody potrwają do niedzieli.

Posłuchaj relacji Katarzyny Piaseckiej

00:00 / 00:00

 

Autor: K. Piasecka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Mistrzostwa Polski, lekkoatletyka, Kacper Kozłowski, Konrad Bukowiecki
Poznaliśmy zwycięzców w Żeglarskich Mistrzostwach Dziennikarzy

W Mikołajkach zakończyły się Żeglarskie Mistrzostwa Dziennikarzy. Od piątku na wodach jeziora Mikołajskiego rywalizowali żurnaliści z całego kraju, byli również goście z Białorusi. A najlepiej z...

Zamknij
RadioOlsztynTV