Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Poznaliśmy zwycięzców w Żeglarskich Mistrzostwach Dziennikarzy

Fot. Krzysztof Kaszubski

W Mikołajkach zakończyły się Żeglarskie Mistrzostwa Dziennikarzy. Od piątku na wodach jeziora Mikołajskiego rywalizowali żurnaliści z całego kraju, byli również goście z Białorusi.

A najlepiej z wiatrem i wodą radzili sobie obrońcy tytułu z ostrołęckiego Radia OKO: Beata Kamińska Juchniewicz, Leszek Kaczyński i sternik Marek Baczewski.

00:00 / 00:00

To już czwarte zwycięstwo tej załogi w okresie ostatnich dziesięciu lat! Wyprzedzili załogę Warmińsko-Mazurskiego Towarzystwa Żeglarskiego i gości z białoruskiej prasy. Mistrzowie zostali wyłonieni po zaciekłej rywalizacji w dziewięciu wyścigach, które były bardzo emocjonujące.

Dziś, na zakończenie imprezy odbył się także wyścig na długim dystansie – z portu w mikołajskiej wioski żeglarskiej na jezioro Śniardwy i z powrotem. Tę wymagającą trasę najszybciej pokonała załoga dowodzona przez mistrza sprzed trzech lat Tadeusza Baryłę, którą tworzą także Andrzej Dramiński i wieloletni pracownik Radia Olsztyn Mirosław Idźkowski.

00:00 / 00:00

W mistrzostwach wzięło udział aż 83 zawodników reprezentujących redakcje zarówno radiowe, prasowe, telewizyjne, jak i internetowe. Żeglarskie Mistrzostwa Dziennikarzy odbyły się po raz dwudziesty szósty. Organizuje je Warmińsko-Mazurskie Towarzystwo Żeglarskie.

 

Autor: R. Lesiński
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w żeglarstwo, Mistrzostwa Polski, dziennikarze
Agata Barwińska z Iławy walczy w żeglarskich mistrzostwach świata w klasie Laser Radial

W Sakaiminato w Japonii trwają mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn w klasie Laser Radial. Polskę reprezentują Magdalena Kwaśna z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego oraz Agata Barwińska z...

Zamknij
RadioOlsztynTV