DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro

Start w wybornej formie przed początkiem sezonu

Znakomitą dyspozycję, wolę walki wykazały piłkarki ręczne elbląskiego Startu w zakończonym towarzyskim turnieju o Puchar Prezydenta Elbląga. Elblążanki wygrały cztery mecze i zdobyły główne trofeum.

W decydującym o sukcesie pojedynku elblążanki zagrały z MKS Lublin, aktualnymi Mistrzyniami Polski i pokonały teoretyczne faworytki 28:25 (12:12). Już przed tym meczem wiadomo było, że o ostatecznym sukcesie jednego z zespołów zdecyduje wynik tego spotkania.

Na boisku do 51 minuty toczyła się wyrównana walka bramka za bramkę i wtedy notowano ostatni remis 21:21. Ostatnie minuty spotkania należały do Startu, który zaliczył siedem trafień, a lublinianki tylko cztery. Radość z sukcesu była ogromna, a gratulacje szczypiornistkom składał wręczający efektowne puchary prezydent Elbląga Jerzy Wilk.

Druga w turnieju była Pogoń Szczecin, natomiast lublinianki uplasowały się na trzecim miejscu mając na koncie dwie porażki.

Trener Startu Antoni Parecki wysoko ocenił przebieg turnieju. Zadowolony z sukcesu drużyny przyznał, że zdecydowała o nim praca w fazie przygotowań do sezonu i zespołowa gra piłkarek we wszystkich meczach.

Antoni Parecki

00:00 / 00:00

Organizatorzy turnieju przyznali również indywidualne wyróżnienia. Najlepszej snajperce turnieju Alinie Wojtas z MKS Lublin, najlepszej zawodniczce Monice Głowińskiej z Pogoni Szczecin i najlepszej bramkarce, którą została Ewa Sielicka z elbląskiego Startu.

Wkraczająca dopiero na salony w PGNiG Superlidze piłki ręcznej Ewa Sielicka przyznaje, że jej sukces to ciężka praca na treningach, ale w Starcie jest super.

(rozmawiał Andrzej Minkiewicz)

……………………………………………………………………..

MKS Lublin – EKS START Elbląg 25:28 (12:12)
Start: Kędzierska, Sielicka – Koniuszaniec (6), Zoria (5), Grzyb (5), Szymańska (4), Wolska (3), Waga (2), Cekała, Jędrzejczyk, Klonowska, Karwecka, Jałoszewska, Sądej.

Turniej o Puchar Prezydenta Elbląga 2013 – klasyfikacja końcowa
1. Start Elbląg – 8 pkt. (bramki: 118:97)
2. Pogoń Szczecin – 6 pkt. (111:98)
3. MKS Lublin – 4 pkt. (112:105)
4. Politechnika Koszalińska – 2 pkt. (96:94)
5. Sambor Tczew – 0 pkt. (80:136)

(amin/łw)

Więcej w Piłka ręczna, szczypiorniak, Antoni Parecki, Start Elbląg
Rozpędzony Start rozbija kolejnych rywali

Turniej piłkarek ręcznych o Puchar Prezydenta Elbląga minął półmetek. Do sensacji doszło w piątkowym spotkaniu, w którym nieoczekiwanie mistrzynie Polski z MKSu Lublin przegrały z Pogonią...