Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 18 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stanisław Szatkowski: od stycznia kolejne zmiany w egzaminach na prawo jazdy

Stanisław Szatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie. Fot. Ł. Sadlak

O nowościach podczas egzaminu na prawo jazdy mówił w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn Stanisław Szatkowski, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie.

Od stycznia, w programie egzaminu praktycznego na prawo jazdy będą dwa zadania, które dotychczas były oceniane razem z innymi umiejętnościami obchodzenia się z autem, a teraz będą oceniane oddzielnie. Zmiany będą dotyczyły także części teoretycznej egzaminu. Kandydat na kierowcę nie będzie musiał uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i wydawać na nie pieniędzy. Będzie można podejść do egzaminu eksternistycznie.

Zdaniem Stanisława Szatkowskiego, kierującego Wojewódzkim Ośrodkiem Ruchu Drogowego z siedzibą w Olsztynie, każdego roku podnosi się poziom zdawalności części teoretycznej egzaminu na prawo jazdy – teraz wynosi on 40%. Mniejsza jest natomiast zdawalność praktyczna – teraz oscyluje wokół 33%. To wynik tylko nieco ponad przeciętny w skali kraju. (gol/bsc)

Posłuchaj rozmowy Michała d’Obyrna ze Stanisławem Szatkowskim

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w WORD, egzamin, prawo jazdy
Od stycznia zmiany w egzaminie na prawo jazdy

W programie egzaminu praktycznego będą dwa zadania, które dotychczas były oceniane razem z innymi umiejętnościami, a teraz będą oceniane oddzielnie. Jak wyjaśnia Stanisław Szatkowski, dyrektor Wojewódzkiego...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV