Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 3 °C pogoda dziś
JUTRO: 1 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - WYNIKI KONKURSU DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

Stanisław Soyka: Sztuka jest po to, aby dodawać ducha, a nie po to, aby go deptać

Stanisław Soyka – wokalista jazzowy, pianista, gitarzysta, skrzypek i kompozytor. Ukończył Podstawową Szkołę Muzyczną I stopnia w Gliwicach, gdzie uczył się gry na skrzypcach. Swoją naukę kontynuował w Liceum Muzycznym w Katowicach. Następnie studiował na Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach, na kierunku aranżacji i kompozycji. Nagrał ponad 30 albumów. Współpracował między innymi z Anną Marią Jopek, Wojciechem Karolakiem czy Grzegorzem Turnau. Wystąpił w Watykanie na koncercie z okazji imienin papieża Jana Pawła II, śpiewając przed nim część utworów z płyty, którą skomponował na podstawie „Tryptyku rzymskiego” Jana Pawła II.

Artysta wystąpi w najbliższy czwartek 1 sierpnia o godzinie 20.00 z Olsztyńskim Amfiteatrze. Wspólnie ze swoją formacją „Soyka Collective” zaprezentuje utwory z płyty „Stanisław Soyka w hołdzie Mistrzowi”, która poświęcona jest twórczości Czesława Niemena.

Posłuchaj rozmowy Moniki Szczygło ze Stanisławem Soyką:

Zdjęcia: Marta Belkiewicz

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Slider
Iza Kuna spełniła marzenie pacjentów

Małych pacjentów Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, chorych na nowotwory i białaczki, odwiedziła Izabela Kuna. Znana aktorka teatralna i filmowa przyjechała na zaproszenie olsztyńskiego oddziału „Fundacji Spełnionych...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV