Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Stabilny stan wód w rejonie dolnej Wisły. Wody Polskie i samorządy monitorują sytuację

Fot. RZGW Gdańsk Wody Polskie

Stan wód w rejonie dolnej Wisły jest stabilny – informuje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Dotyczy też Żuław Elbląskich i terenów nad Zalewem Wiślanym. Zostały tam uruchomione pompownie odprowadzające nadmiar wody z kanałów odwadniających.

Grupy wsparcia technicznego z Zarządu Zlewni Elbląg usuwają z koryt rzek wszelkie przeszkody mogące być przyczyną tworzenia się zatorów. Wody Polskie są w stałym kontakcie z centrami kryzysowymi samorządów i gmin zagrożonych powodzią roztopową. Jak tłumaczy Stanisław Sołowiej z elbląskiego starostwa, nie ma nadmiaru wody, bo mamy sprzyjającą pogodę. W dzień jest ocieplenie, a w nocy niewielki mróz. A to powoduje powolne topienie się śniegu.

Powstała woda nie spiętrza górskich rzek czy potoków spływających z Wysoczyzn Elbląskiej i Pasłęckiej. To te potoki i rzeki są teraz stale kontrolowane, bo ich stan może się podnieść w ciągu jednej nocy – potwierdza starosta elbląski Maciej Romanowski.

W powiecie elbląskim stany rzek są w granicach średnich, dużo poniżej ostrzegawczych. Znacznie podniesiona była tylko rzeka Bauda we wsi Nowe Sadłuki w powiecie braniewskim, ale sytuacja ta nie nie przyniosła zagrożenia podtopieniami – potwierdzają Wody Polskie.

Autor: M. Stankiewicz
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w woda, stan wód, Żuławy Elbląskie
Problemy z dostawą wody w okolicach Dobrego Miasta. Awaria może potrwać kilka godzin

Pracownikom Zakładu Usług Wodnych w Dobrym Mieście udało się zlokalizować miejsce awarii wodociągu w gminie. Do rozszczelnienia sieci doszło między Kabikiejmami Dolnymi i Kabikiejmami Górnymi. Lada...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV