Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprzęt ratujący życie, samochód do nauki jazdy i maszyny biurowe. Wojewoda przekazał promesy placówkom w Piszu i Gołdapi

Wojewoda warmińsko-mazurski przekazał dzisiaj promesy na zakup sprzętu dla piskiej oświaty i szpitala powiatowego.

Wojewoda warmińsko-mazurski przekazał promesy na zakup sprzętu dla piskiej oświaty oraz szpitali powiatowych w Piszu i w Gołdapi. Pieniądze pochodzą z rezerwy budżetowej. W sumie do powiatu piskiego trafiło ponad 170 tysięcy złotych, zaś szpital powiatowy w Gołdapi otrzymał 99 tysięcy złotych.

Ze wsparcia placówek powiatowych cieszy się poseł Jerzy Małecki. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup samochodu do nauki jazdy dla piskiej zawodówki, na maszyny biurowe dla tzw. starego ogólniaka oraz dla szpitala na sprzęt ratujący życie.

Starosta piski Andrzej Nowicki zwracał uwagę na możliwość zakupu nowego samochodu. Ten, który ma teraz szkoła jest bardzo wysłużony. Nabór do placówki był w tym roku bardzo dobry, więc trzeba kształcić młodzież w różnych kierunkach, m.in. kierowcy.

Z kolei wojewoda Artur Chojecki podkreślał, że ratownictwo medyczne jest ratownictwem państwowym. Chociaż dostaje na swoje funkcjonowanie pieniądze z budżetu państwa, to i tak na zakup sprzętu często potrzeba dodatkowych środków. Dlatego często, to co zostaje w rezerwie budżetowej jest przeznaczane na sprzęt do ratowania życia.

Szpital w Piszu otrzymał ponad 92,5 tysiąca złotych, a szpital powiatowy w Gołdapi – 99 tysięcy złotych. 46 tysięcy złotych otrzymał także na cele oświatowe Urząd Miasta w Rucianem – Nidzie.

Posłuchaj relacji Małgorzaty Zbrożek

Wojewoda warmińsko-mazurski przekazał dzisiaj promesy na zakup sprzętu dla piskiej oświaty i szpitala powiatowego.

 

 

Autor: M. Zbrożek
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, samochód, oświata, Artur Chojecki, promesy, szpital powiatowy, szkoła zawodowa, Jerzy Małecki
Rolnicy muszą uważać na fałszywe SMS-y! Przed oszustami przestrzega Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa

Oszuści wysyłają do rolników wiadomości, jakoby nie mieli otrzymać w tym roku zaliczek na poczet dopłat bezpośrednich z powodu rzekomego wytypowania do kontroli. Autorzy wiadomości próbują...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV