Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawy seniorów i remont zabytków. Elbląscy radni przegłosowali 20 różnych uchwał

Fot. M. Rozbicka

W Elblągu odbyła się druga w tej kadencji samorządu sesja rady miejskiej. Radni przegłosowali w sumie ponad dwadzieścia różnych uchwał.

Samorządowcy pochylili się m.in. nad „Elbląskim programem na rzecz osób starszych na lata 2024 – 2028+”. Program ocenia i diagnozuje sytuację seniorów w Elblągu i ma na celu poprawę jakości ich życia. Powstał po konsultacjach, ankietach i spotkaniach konsultacyjnych z elbląskimi seniorami.

Radni byli jednogłośni także w sprawie określenia zasad udzielania dotacji na remonty zabytków. Nowe lokalne przepisy mają umożliwić pozyskanie rządowego dofinansowania na remont trzech zabytkowych kościołów. Chodzi o kościół św. Jerzego, kościół Bożego Ciała i kościół św. Pawła przy ul. Klimuszki.

W trakcie sesji podjęto też decyzję o utworzeniu nowej, szóstej placówki opiekuńczo-wychowawczej w Elblągu przy ulicy Mazurskiej. Zezwolenie na jej prowadzenie musi teraz wydać wojewoda warmińsko-mazurski. Ponadto, radni zdecydowali, że w czasie czerwcowych Dni Elbląga komunikacja miejska będzie bezpłatna.

Kolejna sesja Rady Miasta w Elblągu jest zaplanowana na 20 czerwca.

Posłuchaj relacji Michaliny Rozbickiej

00:00 / 00:00

Autor: M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Elbląg, sesja, radni
Chemik amator przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia

Przed Sądem Rejonowym w Elblągu odbyła się kolejna rozprawa, w której oskarżonym jest 44-letni Wojciech K. W jego mieszkaniu znaleziono w lutym ubiegłego roku naboje, zapalniki...

Zamknij
RadioOlsztynTV