Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chemik amator przed sądem. Grozi mu do 8 lat więzienia

Fot. policja Elbląg

Przed Sądem Rejonowym w Elblągu odbyła się kolejna rozprawa, w której oskarżonym jest 44-letni Wojciech K. W jego mieszkaniu znaleziono w lutym ubiegłego roku naboje, zapalniki i substancje niebezpieczne.

Do zatrzymania mężczyzny doszło 22 lutego ubiegłego roku w bloku przy ul. Okulickiego. Pod ten adres zostali wezwani strażacy, ponieważ w mieszkaniu wybuchł niewielki pożar. Służby musiały ewakuować wszystkich mieszkańców budynku.

Wojciechowi K. postawiono w sumie cztery zarzuty. Pierwszy dotyczył posiadania bez pozwolenia przez niego dwóch sztuk amunicji i trzech zapalników. Drugi – posiadania znacznej ilości substancji odurzających, w tym m. in. marihuany, amfetaminy, MDMA i alprazolamu. Prokuratura oskarżyła mężczyznę też o to, że bez zezwolenia zgromadził znaczne ilości substancji chemicznych (azotanu potasu, kwasu siarkowego, eteru dwuetylowego, toluenu, nadtlenku wodoru).

Wojciechowi K. tylko za posiadanie niebezpiecznych substancji może grozić kara do 8 lat więzienia. Kolejna rozprawa ma odbyć się we wrześniu.

Posłuchaj relacji Michaliny Rozbickiej

Autor. M. Rozbicka
Redakcja: A. Niebojewska

Aresztowano chemika amatora W mieszkaniu były narkotyki i amunicja

 

Więcej w sąd, Elbląg, mieszkanie, naboje
Paweł Zalewski: województwo warmińsko-mazurskie w centrum wydatków na obronność

Do wyborów europejskich coraz bliżej, a kolejni kandydaci odwiedzają nasz region. Listę Trzeciej Drogi w okręgu numer trzy, obejmującym Warmię, Mazury i Podlasie otwiera wiceszef Ministerstwa...

Zamknij
RadioOlsztynTV