Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawdziliśmy jak kierowcy radzą sobie z zamknięciem alei Piłsudskiego w Olsztynie

Fot. D. Grzymska

W nocy drogowcy zamknęli odcinek alei Piłsudskiego od ulicy Mazowieckiego, czyli dawnej Obiegowej do ulicy Głowackiego. Kierowcy korzystają z objazdów.

Jak do tej pory nie było większych problemów. Powody do niezadowolenia mają mieszkańcy ulicy Kościńskiego. To mała i do tej pory spokojna uliczka osiedlowa, która dziś przeżyła inwazję turystów, których nawigacja poprowadziła właśnie w to miejsce. Kilku kierowców zostało ukaranych mandatami przez straż miejską.

Posłuchaj Doroty Grzymskiej

Drogowcy przygotowali objazdy odcinka alei Piłsudskiego, od strony ratusza, ulicą Kościuszki lub Głowackiego w obie strony. Od strony fabryki Michelin odcinek można objechać ulicą Wyszyńskiego, Dworcową lub Mazowieckiego (dawna Obiegowa). Kierowcy nadjeżdżający z Jarot ulicą Sikorskiego mają do dyspozycji dwa pasy w lewo i jeden na wprost do ulicy Mazowieckiego, dawnej Obiegowej. Zamknięty odcinek został udostępniony jako dojazd tylko mieszkańcom osiedlowych ulic: Grotha, Narutowicza i Kościńskiego.

Fot. D. Grzymska

Fot. D. Grzymska

Autor: D. Grzymska
Redakcja: B. Świerkowski-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Olsztyn, budowa, objazd, tramwaje, ulice, utrudnienia
Zmiany w centrum Olsztyna. Zamknięta została część al. Piłsudskiego, autobusy pojadą nowymi trasami

W nocy z soboty na niedzielę (7/8 sierpnia) zamknięta została al. Piłsudskiego na odcinku od skrzyżowania z ul. Głowackiego do skrzyżowania z ul. Mazowieckiego (dawna Obiegowa)....

Zamknij
RadioOlsztynTV