Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 32 °C pogoda dziś
JUTRO: 27 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sprawa niegospodarności w Pojezierzu trafiła do Lublina

senator Lidia Staroń

Prokuratura Okręgowa w Lublinie zajęła się sprawą ewentualnych niegospodarności w Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie. Zawiadomienie złożyła senator Lidia Staroń, po tym jak olsztyńska prokuratura dwukrotnie umorzyła postępowania.

Chodzi o dwa bloki, które spółdzielnia Pojezierze zbudowała kilka lat temu przy ulicach Kołobrzeskiej i Piłsudskiego oraz o budowany jeszcze blok przy Żołnierskiej naprzeciwko szpitala wojewódzkiego.

Senator Lidia Staroń twierdzi, że mieszkania zostały wybudowane po zaniżonej cenie, pierwszeństwo przy ich kupnie mieli pracownicy spółdzielni i ich rodziny oraz, że lokale usługowe, które powstały w dwóch blokach należą do prezesa Pojezierza i członków jego rodziny.

To nie jest sprawa tysięcy, to nie jest sprawa groszy, tylko to jest sprawa milionów. Korzyść mają władze Spółdzielni, rodzina, znajomi, pracownicy, no a gdzie spółdzielcy?

00:00 / 00:00

Zastępca prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej Pojezierze w Olsztynie Andrzej Mróz potwierdził, że pierwszeństwo w kupnie mieszkań mieli pracownicy spółdzielni, bo taką uchwałę podjęła Rada Nadzorcza. Zaprzeczył natomiast pozostałym zarzutom.

Liczba dochodzeń prowadzonych przez prokuraturę w naszych sprawach jest olbrzymia. Wszystkie zakończyły się umorzeniami. teraz ponownie odgrzebano historie z roku 2014 i skierowano ją do Lublina. Nie jestem w stanie tego skomentować.

00:00 / 00:00

Postępowanie w Prokuraturze Okręgowej w Lublinie w sprawie niegospodarności w olsztyńskiej Spółdzielni Pojezierze jest dopiero na wstępnym etapie. O przeniesienie postępowania poza Olsztyn wnioskowała senator Lidia Staroń. Zwróciła się też o nadzór Prokuratury Krajowej nad tym postępowaniem.

 

Autor: W. Chromy
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

Więcej w prokuratura, Pojezierze, mieszkania, senator, spółdzielnia mieszkaniowa, blok, Lidia Staroń, niegospodarność, bonifikata, Andrzej Mróz
Otwarto pierwszy odcinek wyremontowanej drogi. „Długo na nią czekaliśmy”

Pięć kilometrów drogi w ciągu drogi powiatowej Kurki-Petrykozy w powiecie działdowskim, to nowo oddana inwestycja w gminie. - Droga jest solidna, długo na nią czekaliśmy -...

Zamknij
RadioOlsztynTV