Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Otwarto pierwszy odcinek wyremontowanej drogi. „Długo na nią czekaliśmy”

Otwarcie drogi Kurki-Petrykozy Fot. M. Kwiatkowska

Pięć kilometrów drogi w ciągu drogi powiatowej Kurki-Petrykozy w powiecie działdowskim, to nowo oddana inwestycja w gminie.

– Droga jest solidna, długo na nią czekaliśmy – cieszył się wójt gminy Działdowo Mirosław Zieliński.

To bardzo ważna droga, to był pierwszy etap prac, czekamy na drugi etap, są zrobione chodniki, przejścia dla pieszych, zwiększyło się bezpieczeństwo.

00:00 / 00:00

– Samorządowcy z powiatu działdowskiego wiedzą, jak korzystać z funduszy na drogi – powiedział wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki.

To w ciągu miesiąca trzecie lub czwarte otwarcie drogi w powiecie działdowskim i to znaczy, że program inwestycji na drogach samorządowych działa, udaje się zmodernizować, wyremontować wiele kilometrów dróg.

00:00 / 00:00

Droga powiatowa Kurki-Petrykozy (nr 1365N) prowadzi do granicy z województwem mazowieckim. W ostatnim czasie bywa często uczęszczana z powodu przebudowy krajowej drogi nr 7 .

Remont kosztował 5 mln złotych, pieniądze pozyskano z funduszu dróg samorządowych i z rządowego funduszu inwestycji lokalnych, wkład gminy to 300 tysięcy złotych. Drugi etap przebudowy drogi zakończy się jesienią przyszłego roku.

Otwarcie drogi Kurki-Petrykozy Fot. M. Kwiatkowska

Otwarcie drogi Kurki-Petrykozy Fot. M. Kwiatkowska

Autor: M. Kwiatkowska
Redakcja: M. Rutynowski/akt.tek

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wojewoda, poseł, droga, remont, senator, kurki, Petrykozy
Gmina przejęła ziemię. Dzięki temu, może starać się o dofinansowanie remontu drogi

Powiaty elbląski i braniewski są głównymi beneficjentami wsparcia, udzielanego przez olsztyński oddział KOWR gminom, w których były PGR-y. Trwa finalizowanie tegorocznych umów. W ubiegłym roku na...

Zamknij
RadioOlsztynTV