Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 26 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sportowcy, trenerzy i działacze z gminy Dywity otrzymali nagrody za swoją działalność

Fot. UG Dywity

Wychowują i trenują młodzież, organizują sport masowy dla mieszkańców – sportowcy, trenerzy i działacze z gminy Dywity zostali nagrodzeni za swoje zasługi. 

Wójt Jacek Szydło wręczył nagrody finansowe i wyróżnienia sportowcom, trenerom i działaczom, którzy osiągnęli sukcesy na arenie europejskiej, ogólnopolskiej i wojewódzkiej w 2016 roku.

Nagrodzeni zawodnicy to: Alicja Potasznik i Paulina Potasznik, lekkoatletyczne siostry z GUKS Asy Dywity oraz młody szachista Artur Hrymowicz.

Siostry Potasznik to już uznana marka w Polsce – mówi Jacek Szydło, wójt Gminy Dywity – W 2016 roku zdobyły medal mistrzostw Europy i dwa medale mistrzostw Polski. Jesteśmy z nich dumni!

Nagrody dla trenerów otrzymali: Krzysztof Sieradzki z UKS Frendo Dywity (klub młodzieżowy piłki nożnej) i Szymon Niestatek, trener lekkoatletów z GUKS ASY Dywity. Nagrody dla działaczy powędrowały do: Iwony Jasińskiej, prezesa UKS Frendo Dywity, Anny Lewońko z LZS Dywity, Jarosława Zackowskiego z LZS Dywity i Sławomira Wiśniewskiego z klubu piłkarskiego MZGZ LKS Różnowo.

Dziękuje bardzo za wyróżnienie – mówi Jarosław Zackowski, prezes Gminnego Zrzeszenia LZS w Dywitach. – Każdy sukces jest uzależniony od wielu aspektów, a jednym z nich są finanse. Dziękuje wójtowi oraz Radzie Gminy za coroczne finansowanie naszych imprez oraz zajęć sportowych.

Nagrodę specjalną otrzymała Michalina Sikora, mieszkanka Rozgit, która jest siatkarką Atom Trefl Malbork i wywalczyła z tą drużyną mistrzostwo Polski Juniorek.

Fot. UG Dywity

Fot. UG Dywity

Fot. UG Dywity

Fot. UG Dywity

Fot. UG Dywity

Fot. UG Dywity

(UG Dywity/A.Podbielska)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w sport, nagroda, sportowcy, gmina Dywity
Dywity „na piątkę”!

Podolsztyńska gmina po raz kolejny została wyróżniona w najnowszym rankingu Instytutu Przedsiębiorstwa Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. - To potwierdza naszą gotowość, otwartość i przychylność wobec...

Zamknij
RadioOlsztynTV