Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór o pawilon zakończony jego wyburzeniem. Co powstanie w tym miejscu?

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Adobe Stock

Od dwóch lat trwał spór między olsztyńskim przedsiębiorcą a ratuszem o pawilon przy zbiegu ulic Kościuszki i Żołnierskiej. Od wczoraj pawilonu z pieczywem już nie ma.

Dwa lata temu olsztyński przedsiębiorca Jarosław Goszczycki przejął dzierżawę pawilonu od poprzedniego właściciela, licząc na jej przedłużenie. Według ratusza umowa kończyła się w październiku 2021 roku, ale dopiero kilka dni temu przedsiębiorca otrzymał ostateczny termin na usunięcie pawilonu.

Zrobił to na własny koszt i choć wcześniej zapowiadał pozew sądowy, to teraz twierdzi, że pogodził się z kilkusettysięczną stratą, czyli kwotą, którą wyłożył na dostosowanie terenu do nowego pawilonu. W rozmowie z Radiem Olsztyn przyznał, że czuje się oszukany.

00:00 / 00:00

Z kolei miasto utrzymuje, że umowa dzierżawy wygasła zgodnie z planem. Grunt w tym miejscu docelowo przeznaczony jest na teren zielony – mówi Patryk Pulikowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W sprawie pozostawienia pawilonu z piekarnią powstała petycja, którą podpisało kilkuset mieszkańców Olsztyna, jednak nie miała wpływu na postanowienia urzędników.

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Niebojewska

Więcej w Olsztyn, piekarnia, Jarosław Goszczycki
Kilkadziesiąt milionów złotych będzie kosztować rozbudowa trasy Morąg – Łukta

Prawie 90 milionów złotych będzie kosztować rozbudowa trasy Morąg - Łukta na dwóch odcinkach w ciągu drogi wojewódzkiej 527. Trasa w zachodniej części regionu łączy Warmię...

Zamknij
RadioOlsztynTV