Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spór o obwodnicę. Mieszkańcy protestują, drogowcy odpowiadają

Fot. A. Skrago

– Nie ma jeszcze żadnych decyzji w sprawie obwodnicy Pisza – zapewnia Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. W odpowiedzi na protesty mieszkańców, uspokaja że jeszcze żaden wariant trasy nie został wybrany.

Mieszkańcy w niedzielę po raz kolejny protestowali blokując ruch w mieście. Żądają budowy obwodnicy w wariancie 15-kilometrowej trasy, która całkiem ominie Pisz, natomiast nie zgadzają się na wariant niespełna 4-kilometrowy, który częściowo przebiega przez miasto. Decyzji jeszcze nie ma.

Jak zapewnił Karol Głębocki z olsztyńskiego oddziału GDDKiA, projektanci pracują teraz nad wszystkimi wariantami, trwa inwentaryzacja przyrodnicza, prowadzone są badania geologiczne oraz analizowane są uwagi, które zostały zgłoszone po poprzednim spotkaniu informacyjnym. Wówczas było półtora tysiąca takich uwag.

00:00 / 00:00

Wariant trasy będzie znany prawdopodobnie pod koniec przyszłego roku – wtedy ma być wydana decyzja środowiskowa. 20 lipca GDDKiA organizuje spotkanie informacyjne w sprawie obwodnicy w piskim ratuszu.

Autor: A. Skrago
Redakcja: K. Ośko

Walczą o obwodnicę. Mieszkańcy zablokowali skrzyżowanie dróg

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w obwodnica
Walczą o obwodnicę. Mieszkańcy zablokowali skrzyżowanie dróg

Przez kilka godzin skrzyżowanie dróg krajowych nr 63 i 58 w Piszu było zablokowane. To kolejny już protest mieszkańców, którzy walczą o obwodnicę miasta. Żądają przebiegu...

Zamknij
RadioOlsztynTV