Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Sponsorowanie w polskich grupach AA i Al-Anon w audycji Samo życie. Po godz. 13.10 zaprasza Alicja Kulik

Fot. pixabay.com

Panuje przekonanie, że sponsorowanie w polskich grupach AA i Al-Anon to pięta Achillesa, najsłabsze ogniwo wspólnotowego dorobku. Dlaczego? Czym jest sponsorowanie? I czy można bez niego suchą stopą przejść drogę do trzeźwości wyznaczoną przez 12 Kroków.

O tym w dzisiejszej audycji, której gośćmi będą Panowie Ryszard i Grzegorz – obaj sponsorowali i obaj byli sponsorowani oraz pani Irena Bielawska-Hojfeldt.

Uczestniczka Programu 12 Kroków, od ponad 40 lat związana z ruchem Al-Anon, były członek zarządu Fundacji „Dom Dr Boba” w Akron w stanie Ohio, gdzie prawie 80 lat temu ruch AA rozpoczął się z inicjatywy Billa Wilsona i dr. Boba Smitha.

Pani Irena była gościem w Polsce z okazji 40 rocznicy polskiego ruchu AA. Odwiedziła kilka miast, również w Olsztynie i na spotkaniu z członkami wspólnot AA i Al-Anon z całego województwa przybliżyła ideę sponsorowania.

Po godz. 13.10 zaprasza Alicja Kulik

(akul/łw)

Więcej w alkoholizm, rozmowa, AA
Alkohol i przemoc

Alkohol jest uważany za źródło zła, nieszczęść i tragedii. Około 26 procent ogólnej liczby przestępstw pozostaje w związku z używaniem alkoholu. Pijący popełniają przestępstwa częściej niż...

Zamknij
RadioOlsztynTV