Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 21 °C pogoda dziś
JUTRO: 19 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Śpiewem oddali hołd Janowi Pawłowi II

Mieszkańcy Olsztyna i muzycy uczcili pamięć świętego Jana Pawła II. Koncert papieski „Bądźcie miłosierni” został zorganizowany m.in. przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki podkreślił, że warto wspierać takie inicjatywy. – To jest żywy pomnik stawiany Janowi Pawłowi II. Wspieramy tysiące młodych ludzi, którzy nie z własnej winy żyją w trudnych warunkach, ale są zdolni i chcą się uczyć.

– Trzeba jasno powiedzieć, że gdyby nie Jan Paweł II, to kult Bożego miłosierdzia byłby w świecie nie znany. On stał się ambasadorem tego kultu. Formacja muzyczna Lumen, która wystąpiła w Uranii, w swoim repertuarze ma to przesłanie – tłumaczy ks. Michał Tunkiewicz – koordynator Dnia Papieskiego w Archidiecezji Warmińskiej.

Magdalena Sztelman, katechetka w Szkole Podstawowej nr 10 tłumaczy, że kościół to nie tylko pobożnie złożone ręce. – Poprzez takie akcje, muzykę i śpiew pokazywany jest żywy kościół, który także łączy pokolenia.

W hołdzie Janowi Pawłowi II zagrali i zaśpiewali zespół muzyki sakralnej Lumen z Poznania oraz znany olsztynianom chór Mocni w wierze.

Dzień Papieski 2016 – plakat

Dzień Papieski 2016 – zaproszenie

(gol/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Jan Paweł II, koncert papieski
W Dniu Papieskim trwa zbiórka na stypendia dla zdolnej młodzieży

Po raz szesnasty obchodzono Dzień Papieski. W tym roku pod hasłem "Bądźcie świadkami miłosierdzia" w całym kraju i poza jego granicami organizowane były modlitwy i pikniki....

Zamknij
RadioOlsztynTV