Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Specjalny znaczek pocztowy z okazji jubileuszu diecezji elbląskiej

Fot. J. Sulecki

W siedzibie kurii diecezji elbląskiej odbyła się uroczysta inauguracja specjalnie wydanych znaczka oraz kartki pocztowej. Wszystko z okazji trzydziestolecia diecezji, którą powołano do istnienia 25 marca 1992 r.

30-lecia istnienia diecezji upamiętniono wydaniem specjalnego znaczka pocztowego z charakterystycznymi wizerunkami katedry świętego Mikołaja w Elblągu oraz herbu diecezji.

W czasie uroczystości biskup Jacek Jezierski podkreślał ważną rolę, jaką pełnił Elbląg w historii Polski.

Znaczek ten ma duże znaczenie informujące o zdarzeniach historycznych, w tym przypadku dotyczą one diecezji w Elblągu. Jest to miasto, które odgrywało dużą rolę i miejmy nadzieję, że w przyszłości będzie również odgrywać znaczącą rolę w życiu naszego społeczeństwa, w którym również od wieków zakorzeniony jest Kościół katolicki.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Wiceprezes zarządu Poczty Polskiej Wiesław Włodek zwraca uwagę na niezanikającą w dobie cyfryzacji potrzebę wysyłania listów oraz często ich sentymentalny charakter.

Znaczek pocztowy żyje znacznie dłużej, niż nam się wydaje. Widujemy go na listach, w klaserach, ale niejednokrotnie w naszych sercach dlatego, że dotyczy nas w sposób osobisty.

00:00 / 00:00

Podczas specjalnie zorganizowanej uroczystości z okazji trzydziestolecia diecezji w Elblągu obecny był podsekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Andrzej Śliwka.

To są trzy dekady działalności przede wszystkim duchownych, ale także osób świeckich zaangażowanych w działalność diecezji. Tym wszystkim osobom należą się ogromne podziękowania.

00:00 / 00:00

Fot. J. Sulecki

Pierwszy nakład znaczka wyniósł pięć milionów sztuk i wedle zapewnień Poczty Polskiej będzie powtarzalny. Autorem jego projektu został Jarosław Ochendzan.

Diecezja elbląska została ustanowiona 25 marca 1992 roku przez papieża Jana Pawła II. Powstała w połączeniu części terenów trzech diecezji gdańskiej, warmińskiej i chełmińskiej.

Fot. J. Sulecki

Fot. J. Sulecki

Autor: J. Sulecki
Redakcja: M. Rutynowski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Poczta Polska, jubileusz, Diecezja Elbląska, bp Jacek Jezierski, kościół katolicki
Biskupi udzielili dyspensy na piątek po Bożym Ciele

Wierni archidiecezji warmińskiej i diecezji elbląskiej Kościoła rzymskokatolickiego mogą jeść dziś mięso. Biskupi obu diecezji zwolnili wierzących z obowiązku piątkowej wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Zgodnie z...

Zamknij
RadioOlsztynTV