Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Spadek bezrobocia w całej Polsce. Jak wygląda sytuacja w Warmińsko-Mazurskiem?

W całej Polsce spadło bezrobocie. Na koniec listopada wynosiło 5,1 procent. Na Warmii i Mazurach to 8,7 procent. Jak sytuacja wygląda w poszczególnych powiatach?

Generalnie możemy mówić o spadku we wszystkich powiatach, ale rozpiętość jest duża – najmniejsze bezrobocie odnotowano w Olsztynie – na poziomie 2,6 procenta a najwyższe w powiecie braniewskim to aż – 18,9 procent.

To oczywiście oficjalne dane Głównego Urzędu Statystycznego, ale jeśli spojrzymy na badanie aktywności ekonomicznej ludności – to sytuacja na Warmii i Mazurach komplikuje się. Z pomiaru wynika, że stopa bezrobocia na koniec trzeciego kwartału tego roku wynosiła w naszym województwie zaledwie 2,6 procenta – co świadczy o wciąż dużej grupie osób, pracującej w szarej strefie.

W przyszłym roku na aktywizację bezrobotnych w naszym województwie przeznaczono kwotę z budżetu ponad 128,5 miliona złotych, oraz 96,5 miliona złotych z Europejskiego Funduszu Społecznego.

Fot. Statystyki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie

Fot. Statystyki Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Olsztynie

 

Autor: D. Grzymska
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezrobocie, spadek
Kontrolują, karzą, szkolą i nagradzają. Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie podsumował tegoroczne działania

Działania prewencyjno-promocyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy skierowane są do różnych zakładów, w zależności od liczby zatrudnienia. Organizowane są konkursy, których elementami są: pierwsza kontrola, audyt i tzw....

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV