Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 12 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Kontrolują, karzą, szkolą i nagradzają. Okręgowy Inspektorat Pracy w Olsztynie podsumował tegoroczne działania

Fot. D.Grzymska

Działania prewencyjno-promocyjne Okręgowego Inspektoratu Pracy skierowane są do różnych zakładów, w zależności od liczby zatrudnienia.

Organizowane są konkursy, których elementami są: pierwsza kontrola, audyt i tzw. rekontrola, która ma sprawdzić czy zostały wykonane zalecenia i, jak przekonuje okręgowy inspektor pracy Jarosław Kowalczyk zakłady, które uczestniczą w programach prewencyjnych chętnie podejmują się pewnych działań i je wykonują.

Posiadanie statusu np. zakładu wyróżnionego w konkursie „Pracodawca organizator pracy bezpiecznej” sprawia, że rośnie prestiż firmy. Z kolei działalność edukacyjna i prewencyjno-promocyjna Państwowej Inspekcji Pracy przynoszą efekty w postaci malejącej liczby wypadków przy pracy.

Na uroczystym podsumowaniu działalności prewencyjno-promocyjnej wręczono wyróżnienia w czterech kategoriach: Pracuję legalnie!, Zdobądź dyplom PIP, Buduj bezpiecznie i Pracodawca – organizator pracy bezpiecznej.

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Fot. D.Grzymska

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w praca, bezpieczeństwo, PIP, szkolenia
W Polsce pracował bez zezwolenia. 30-latek musi wrócić do swojego kraju

Obywatel Ukrainy, który nielegalnie świadczył usługi transportowe na terenie Olsztyna, wróci do swojego kraju. Za powierzenie mu pracy bez zezwolenia odpowie również pracodawca. 30-latek został zatrzymany...

Zamknij
RadioOlsztynTV